Співробітників ТЦК хочуть саджати на 8 років за порушення під час мобілізації: Рада готує законопроект

Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, що передбачає суворі санкції до 8 років ув'язнення для співробітників територіальних центрів комплектування та військово-лікарських комісій за умисне порушення порядку мобілізації під час воєнного стану

Мобілізація, робота ВР
В Раді готують законопроєкт, який каратиме за незаконну мобілізацію

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності схвалив законопроєкт, що передбачає кримінальну відповідальність для представників територіальних центрів комплектування (ТЦК) та військово-лікарських комісій (ВЛК), якщо вони здійснять мобілізацію з порушеннями. Відповідно до законопроєкту, якщо такі дії представників ТЦК призведуть до призову особи, яка не підлягає мобілізації, або ж до необґрунтованого звільнення з військової служби, винним загрожуватиме покарання. Йдеться про ув'язнення строком до 8 років.

Про рішення комітету повідомив голова підкомітету з кримінального законодавства та боротьби зі злочинністю Олександр Бакумов. Про це пише "Українська правда", деталі зазначені також у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

"На позачерговому засіданні комітету 19 лютого було ухвалено рекомендацію парламенту розглянути законопроєкт №12442 за основу. Крім того, було запропоновано скоротити терміни для подання поправок і пропозицій до другого читання з 14 до 7 днів", - зазначив Бакумов.

Основні положення законопроєкту

Якщо представник ТЦК під час воєнного стану свідомо порушить порядок призову громадян на службу, він може бути покараний позбавленням волі терміном від 3 до 8 років. Крім того, документ пропонує такі ж покарання для членів ВЛК, які свідомо порушать порядок призову, спричиняючи мобілізацію непридатних осіб або звільнення від призову тих, хто має бути мобілізований, під час воєнного стану.

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань опрацьовує близько 300 кримінальних проваджень, де фігурують працівники територіальних центрів комплектування. Розслідування тривають на різних етапах – від досудового слідства до передачі матеріалів до суду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube