“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Навчання українських пілотів буде проходити у декілька хвиль
Українські пілоти готуються вирушати вчитися літати на західних винищувачах. Для того, щоб не оголювати фронт, керівництво Сил оборони вирішило залучати наших військових хвилями.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він зазначив, що перший список вже готовий і до нього увійшли тільки найдосвідченіші бійці. Проте, перш ніж відправити пілотів, за кордон поїдуть авіаційні фахівці, які вивчать особливості навчання.
"Одномоментно ми не можемо залучити велику кількість пілотів, це пов'язано з високою інтенсивністю роботи нашої авіації на фронті. Треба воювати тут, але й треба вчитися там. Тому на такій ротаційній основі будуть направлятися хвилями. У першій хвилі – кілька десятків пілотів. Це найкращі та найдосвідченіші пілоти. Пріоритет для тих, хто добре володіє англійською мовою", – сказав Ігнат.
Він додав, що пріоритет надається молодим льотчикам. Вони відправляться на навчання, а потім стануть наставниками для менш досвідчених колег. Також на навчання поїдуть інженери та офіцери бойового управління.
Після довготривалих перемовин та дебатів західні партнери все ж згодились надати Україні винищувачі F-16. Була сформована "авіаційна коаліція", у склад якої увійшли Британія, США, Польща, Бельгія, Данія, Норвегія та Нідерланди.
Зазначається, що ЗСУ потребують чотирьох ескадрилій американських винищувачів F-16. Тобто, йдеться про 48 одиниць цих літаків. Кількість перших переданих F-16 становитиме щонайменше 12+ одиниць бойових літаків. За словами Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, винищувачі прибудуть в Україну до кінця цього року.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Бельгія згодна допомогти навчати українських пілотів на F-16, проте ще не готова передати літаки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.