"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Навчання українських пілотів буде проходити у декілька хвиль
Українські пілоти готуються вирушати вчитися літати на західних винищувачах. Для того, щоб не оголювати фронт, керівництво Сил оборони вирішило залучати наших військових хвилями.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він зазначив, що перший список вже готовий і до нього увійшли тільки найдосвідченіші бійці. Проте, перш ніж відправити пілотів, за кордон поїдуть авіаційні фахівці, які вивчать особливості навчання.
"Одномоментно ми не можемо залучити велику кількість пілотів, це пов'язано з високою інтенсивністю роботи нашої авіації на фронті. Треба воювати тут, але й треба вчитися там. Тому на такій ротаційній основі будуть направлятися хвилями. У першій хвилі – кілька десятків пілотів. Це найкращі та найдосвідченіші пілоти. Пріоритет для тих, хто добре володіє англійською мовою", – сказав Ігнат.
Він додав, що пріоритет надається молодим льотчикам. Вони відправляться на навчання, а потім стануть наставниками для менш досвідчених колег. Також на навчання поїдуть інженери та офіцери бойового управління.
Після довготривалих перемовин та дебатів західні партнери все ж згодились надати Україні винищувачі F-16. Була сформована "авіаційна коаліція", у склад якої увійшли Британія, США, Польща, Бельгія, Данія, Норвегія та Нідерланди.
Зазначається, що ЗСУ потребують чотирьох ескадрилій американських винищувачів F-16. Тобто, йдеться про 48 одиниць цих літаків. Кількість перших переданих F-16 становитиме щонайменше 12+ одиниць бойових літаків. За словами Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, винищувачі прибудуть в Україну до кінця цього року.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Бельгія згодна допомогти навчати українських пілотів на F-16, проте ще не готова передати літаки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.