Президент Литви Гітанас Науседа запропонував Польщі тіснішу співпрацю в розширенні оборонного потенціалу, щоб разом протистояти ризику з боку РФ
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що запропонував Польщі тіснішу співпрацю в оборонній сфері. Він хоче створити спільний регіональний центр логістики для боєприпасів HIMARS і разом брати участь в оборонних закупівлях. Крім того, у недалекій перспективі Польща і Литва можуть організувати спільне виробництво боєприпасів.
Як пише LNK, Науседа розповів виданню, що говорив з польським президентом Анджеєм Дудою про необхідність об'єднатися у часи спільних ризиків. У Литві зараз обговорюється питання про збільшення фінансування національної оборони - як це вже зробила Польща.
"Ми говорили про можливу співпрацю в галузі оборонної промисловості. Ми знаємо, що наш південний сусід, Польща, безумовно, є прикладом того, як потрібно реагувати на геополітичні ризики навколо нас. І ваш приклад фінансування оборони з 4% валового внутрішнього продукту, безумовно, надихає всіх нас", - цитує видання президента Литви.
Також Науседа сказав про системи HIMARS: і Литва, і Польща планують придбати ці системи у США. У Польщі, до того ж є плани з виробництва боєприпасів - і дещо у цьому напрямку вже роблять.
"Ми хотіли б співпрацювати. І моя пропозиція була саме в цьому напрямку - створення регіонального логістичного центру. Ми могли б узяти участь у спільних закупівлях ракет. Це був би дуже конкретний приклад того, як наші міцні зв'язки у сфері військового співробітництва можна вивести на нові рубежі", - сказав Науседа.
Восени 2023 року Польща замовила США 500 реактивних систем залпового вогню HIMARS. Підписали угоду, постачання почнуться 2025 року. Спостерігаючи за сумним досвідом України, яка опинилась фактично беззахисною перед добре озброєною Росією, європейські партнери активно зміцнюють власну оборону. Серед інших основних покупок Польщі - танки Abrams у США, реактивні системи залпового вогню HIMARS у США, ЗРК Patriot, дрони турецького виробництва, південнокорейські танки K2. Крім того, поляки збільшили власне військове виробництво. Польща ставила перед собою амбітне завдання - створити найбільшу сухопутну армію в Європі.
У країнах Балтії розуміють, що наступними після України під російську агресію можуть потрапити Молдова, а також Литва, Латвія та Естонія. Зокрема, Литва ділиться з Україною своєю зброєю і робить все можливе, щоб не дати Росії виграти цю війну.
Як писав Інформатор, днями до України з Литви прибула партія бронемашин виробництва США М577. Раніше Литва передала Україні легкий штурмовик L-39ZA Альбатрос.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.