“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Найспекотнішим роком у світі наразі був 2016 рік
Світ може побити новий рекорд середньої температури у 2023 або 2024 роках. Він буде спричинений зміною клімату та очікуваним поверненням погодного явища Ель-Ніньйо. Таку думку висловили кліматологи.
Про це пише Reuters. Кліматичні моделі показують, що після трьох років погоди Ла-Нінья в Тихому океані, яка загалом трохи знижує глобальну температуру, світ відчує повернення до Ель-Ніньйо, більш теплого аналога. Під час Ель-Ніньйо вітри, що дмуть на захід уздовж екватора, сповільнюються, і тепла вода штовхається на схід, створюючи високу температуру поверхні океану.
"Ель-Ніньйо зазвичай асоціюється з рекордними температурами на глобальному рівні. Чи станеться це у 2023 або 2024 роках, ще невідомо, але, я думаю, це більш імовірно, ніж ні", - сказав директор ЄС Copernicus Climate Карло Буонтемпо.
Кліматичні моделі припускають повернення до умов Ель-Ніньйо наприкінці літа та ймовірність розвитку сильного Ель-Ніньйо до кінця року. Найспекотнішим роком у світі наразі був 2016 рік, який збігся з сильним Ель-Ніньйо, хоча зміна клімату викликала екстремальні температури навіть у роки, коли цього явища не було.
Останні вісім років були вісьмома найспекотнішими у світі за всю історію спостережень, що відображає довгострокову тенденцію до потепління, спричинену викидами парникових газів. Старша викладачка Інституту Грантема Імперського коледжу Лондона Фрідеріке Отто сказала, що температури, викликані Ель-Ніньйо, можуть погіршити наслідки зміни клімату, які вже відчувають країни, включаючи сильні хвилі спеки, посухи та лісові пожежі.
"Якщо Ель-Ніньйо все-таки розвинеться, є ймовірність того, що 2023 рік буде ще спекотнішим, ніж 2016 рік, враховуючи, що світ продовжує нагріватися, оскільки люди продовжують спалювати викопне паливо", — сказав Отто.
За даними видання, у 2022 році в Європі було найспекотніше літо за всю історію спостережень, тим часом як екстремальні дощі, викликані зміною клімату, спричинили катастрофічні повені в Пакистані, а в лютому рівень морського льоду в Антарктиці досяг рекордно низького рівня. Крім того, середня глобальна температура у світі зараз на 1,2 градуса за Цельсієм вища, ніж у доіндустріальний період. Попри те, що більшість світових джерел викидів пообіцяли скоротити свої чисті викиди до нуля, глобальні викиди CO2 минулого року продовжували зростати.
Явища Ель-Ніньйо і Ла-Нінья викликані природною мінливістю клімату. Це цикл, який має дві фази: теплу (Ель-Ніньйо), та холодну (Ла-Нінья). Ель-Ніньйо і Ла-Нінья відбуваються кожні 2-7 років, зазвичай тривають від 9 до 12 місяців. Вони впливають на погоду в усьому світі.
Останні вісім років є найтеплішими в історії спостережень за кліматом. За даними доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) "Стан глобального клімату у 2022 році", глобальному підвищенню температури сприяла зростаюча динаміка концентрації парникових газів. Екстремальне зростання температури, посухи та повені торкнулися у 2022 році мільйонів людей і коштували мільярди доларів збитків.
Раніше ми писали, що зміна клімату завдала Європі 500 мільярда євро збитків за 40 років. Крім того, війна в Україні стала провідною темою на саміті ООН з питань клімату COP27.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.