Російсько-українська війна стала провідною темою на саміті ООН з питань клімату COP27

Читать на русском

Держави-члени ООН шукають шляхи виходу з ситуації, в яку занурила світ агресія кремля

Читать на русском
Російсько-українська війна стала провідною темою на саміті ООН з питань клімату COP27
Війна відкидає світ назад і загострює кліматичні виклики

Держави-члени ООН шукають шляхи виходу з ситуації, в яку занурила світ агресія кремля

На тлі російсько-української війни в єгипетському Шарм-ель-Шейху відбувається Конференція Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату 2022 року. Ця подія розпочалася 6 листопада і є доволі помітною в Західному світі. Потенційно на ній можуть бути прийняті важливі рішення, які стосуються не лише екологічного, а й економічного та політичного майбутнього планети.

Шантаж москви забирає у світу шанс?

Поки найбільші забруднювачі планети, Китай та Індія, ігнорують з’їзд, практично всі західні лідери присутні, або незабаром приїдуть на конференції. На щорічному саміті ООН щодо зміни клімату планують обговорювати збереження обмежень на викид парникових газів. Але зростання цін на енергоносії, через російське вторгнення Україну, змусило багато урядів надавати перевагу безпеці постачання, а не переходу до чистішої енергії

За розрахунками вчених, світ повинен різко зменшити викиди, щоб утримати глобальне потепління, яке загрожує глобальними кліматичними лихами. Але через війну і її вплив на світову економіку, цього року викиди, швидше за все, поб’ють рекорд.

«Ми ведемо боротьбу нашого життя. І ми програємо. Викиди парникових газів продовжують зростати. Глобальна температура продовжує зростати. І наша планета швидко наближається до переломних моментів, які зроблять кліматичний хаос незворотним», — заявив Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН. Він додає, що Земля ризикує поринути в екологічне пекло, передає «Голос Америки».

Президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі у своєму виступі на відкритті саміту закликав зупинити війну росії в Україні.

На відкритті саміту ООН президент Єгипту закликав світ Абдель Фаттах Ас-Сісі заявив, що весь світ страждає через війну
На відкритті саміту ООН президент Єгипту закликав світ Абдель Фаттах Ас-Сісі заявив, що весь світ страждає через війну

 «Ми готові працювати над тим, щоби війна зупинилась, не для того, щоби знайти собі заняття, але, гадаю, всі лідери поділяють думку, що війна має зупинитись. Ми, країни без потужної економіки, дуже постраждали від наслідків коронавірусної кризи… а тепер ми страждаємо через російсько-українську війну. Весь світ страждає», — каже  Ас-Сісі.

Енергетичний колоніалізм

Країни використовують подію як можливість продемонструвати свої наміри до переходу до відновлюваної енергетики. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн від імені ЄС підписала угоду з Казахстаном, яка має допомогти розвивати виробництво електромобілів Подібні угоди очікуються цього тижня з Єгиптом і Намібією.

«Ці ланцюжки доданої вартості є дуже важливими рушієм для переходу на зелені та цифрові технології в усьому світі. У нас є амбітні плани щодо відмови від викопного палива, і водень відіграватиме важливу роль, має стати одним із потужних джерел відновлюваної енергії, які нам знадобляться», — сказала фон дер Ляєн.

На тлі енергетичної кризи, спровокованої росією, ключові геополітичні гравці і далі шукають можливості диверсифікувати джерела постачання.Танзанія оголосила, що в грудні укладе угоди з енергетичними компаніями щодо проєкту з постачання зрідженого природного газу вартістю 40 мільярдів доларів.

Економічна криза, спричинена війною в Україні примушує провідні країни світу відкладати розв'язання екологічних проблем, але вони нікуди не поділися
Економічна криза, спричинена війною в Україні примушує провідні країни світу відкладати розв'язання екологічних проблем, але вони нікуди не поділися

Мохамед Адоу, відомий активіст і директор аналітичного центру з питань енергетики та клімату Power Shift Africa, заявив, що ЄС використовує континент як «заправну станцію», шукаючи альтернативу російському імпорту в Алжирі та Сенегалі. Обурення в африканських екоактивістів викликає ризик зберігання економіки Африки як відсталої, орієнтованої на викопне паливо, передає Bloomberg.

«Повідомлення, яке ми хочемо передати Шольцу, коли він приїжджає сюди, полягає в тому, що дні колоніалізму минули. Ми не приймемо енергетичний колоніалізм», — заявив Адоу.

Загалом європейці зробили висновки з енергетичного шантажу путіна. ЄС накопичила більш ніж достатньо газу, аби пережити зиму. У Європі також подбали, аби забезпечити цілісність європейських газовидобувних платформ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.