Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з воюючих сторін буде знищена
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Ця сучасна інтерпретація поєднує мінорні та мажорні тональності, створюючи динамічний настрій і відкриваючи новий погляд на класичну мелодію. Відображаючи двоїстість людської природи — світле і темне, гармонію і конфлікт — “Щедрик” постає як символ саморефлексії та внутрішньої рівноваги.
Ця місія ознаменувала собою 130-й політ Falcon 9
У четвер, 9 грудня, космічна компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9, яка несла космічний апарат NASA IXPE. Запук відбувся о 8:00 за київським часом.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Twitter-аккаунт компанії.
Запуск ракети відбувся із космічного стартового комплексу 39A (LC-39A) у Космічному центрі NASA імені Кеннеді у Флориді. На борті ракети Falcon 9 був космічний апарат NASA з дослідження рентгенівської поляриметрії (Imaging X-ray Polarimetry Explorer або IXPE). Він вивчить екстремальні і загадкові об'єкти Всесвіту, включаючи надмасивні чорні діри, нейтронні зірки і плеріони (особливий вид туманностей), а також рентгенівські промені, що випускаються ними. Це перша місія, у межах якої створять карту поляризації багатьох об'єктів.
Вже через 2 хвилини і 40 секунд польоту верхня частина з носовим обтічником і супутником відокремилася від основного ступеня, а ракета Falcon 9 вирушила на Землю. Через 3 хвилини та 45 секунд після старту від ракети відокремився носовий обтічник, і основна частина з космічним апаратом вирушила на проектну орбіту. Після 8 хвилин 32 секунди польоту перша частина ракети Falcon 9 успішно приземлилася на плавучу платформу Just Read the Instructions в Атлантичному океані.
Сам супутник відокремився від ракети через 33 хвилини та 30 секунд польоту. Це був п'ятий політ першого ступеня ракети-носія Falcon 9, яка раніше підтримувала запуск Crew-1, Crew-2, SXM-8 та CRS-23. Ця місія ознаменувала собою 130-й політ Falcon 9 компанії SpaceX та її 90-у успішну посадку.
Апарат IXPE має більш високу поляризаційну чутливість у порівнянні з рентгенівським поляриметром на борті орбітальної сонячної обсерваторії OSO-8. Він може одночасно проводити спектральні, просторові та часові вимірювання, визначати геометрію та механізм випромінювання активних ядер галактик, мікроквазарів, знаходити зміни магнітного поля магнетарів та визначати його величину. Проте найбільше уваги вчені хочуть приділити магнетарам. Це різновид ізольованої нейтронної зірки, що володіє найсильнішим магнітним полем із усіх відомих об'єктів Всесвіту. Дослідники хочуть перевірити розмір цього поля і з'ясувати, як воно генерується цими зоряними тілами, що сколапсували.
Раніше ми повідомляли, що SpaceX успішно запустила чергову партію супутників Starlink і два супутники-розвідники .
Також писали про те, що з Києва вилетів літак із українським супутником, який США планують запустити до космосу .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .