Смертний вирок – покарання іранцям за повстання: що відбувається в країні

Читать на русском

Смертний вирок, ймовірне, чекатиме не одного засудженого

Читать на русском
Смертний вирок – покарання іранцям за повстання: що відбувається в країні
Фото: Getty Images

Смертний вирок, ймовірне, чекатиме не одного засудженого

В Ірані, 14 листопада, винесли, ймовірно, перший смертний вирок. Страти чекатиме один з протестувальників, що вийшов на мітинг після смерті 22-річної Макси Аміні. 

Рішення опублікували на сайті новин судової влади Ірану. Протестувальника звинуватили у підпалі урядової будівлі та звинуватили у «війні проти Бога» та «корупції на землі», а також у діях проти національної безпеки.

Як повідомляє Mizan , вирок окремого відділення революційного суду отримали й інші п’ять обвинувачених. Їх чекає 10 років за ґратами за порушення за порушення національної безпеки та громадського порядку.

Смертна кара може чекати й інших заарештованих. Серед них Томалд Салехі, репер, якого заарештували після того, як він випустив трек, що підтримував протести. А також Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді – це дві іранські журналістки, які допомогли розкрити історію Аміні. Влада без доказів звинуватила їх у тому, що вони є агентами ЦРУ. Жінок ще з вересня утримують в в’язниці Тегерану.  А там, як розповідають родичі активістів – життя не мед.До прикладу, родина іншого протестувальника Хоссейна Ронагі, якого запроторили за ґрати, повідомила, що втратила з ним зв’язок. Вони вважають, що життя Хоссейна під загрозоб, оскільки у в’язниці йому зламали обидві ноги, а пізніше рідні дізналися, що хлопця перевели до лікарні.

Як реагує світ?

Європейський Союз і Велика Британія оголосили про подальші санкції проти іранських чиновників і організацій, причетних до придушення демонстрантів. На думку міністра закордонних справ Великої Британії Джеймса Клеверлі, санкції – це достатньо чітке повідомлення іранському режиму про те, що «жорстоке придушення протестів має припинитися, а свобода слова повинна поважатися».

Президент Франції Еммануель Макрон, напередодні висловив захопленням жінками-дисидентками з Ірану, що повстають проти влади. Однак, такий хід не дуже сподобався міністерству закордонних справ Ірану, бо там цей крок, назвали "грубим порушенням міжнародних зобов'язань Франції в боротьбі з тероризмом і насильством". Детальніше про події в Ірані, після смерті Макси Аміні читайте тут. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.