"Слуги народу" переживають кризу: верхівка фракції збирала своїх депутатів, щоб уникнути колапсу - УП

Наприкінці березня верхівка "слуг" вирішила почути кожного свого депутата

"Слуга народу"
Керівництво "слуг" у терміновому режимі почало шукати варіанти, як утримати фракцію від колапсу

Керівництво фракції "Слуга народу" намагається утримати ситуацію, зібравши своїх депутатів, щоб об'єднати і налагодити роботу фракційного ядра. Результативність цього заходу залишається під питанням. Наприкінці 2023 року фракційне ядро, що складалося з 170-180 лояльних депутатів, давало змогу "Слугам народу" стабільно працювати. Однак до березня 2024 року воно скоротилося до 150 голосів.

Про це йдеться в матеріалі Української правди. За даними видання, наприкінці березня верхівка "Слуги народу" вирішила зібрати і вислухати кожного свого депутата, щоб укласти якийсь новий договір, як їм "далі жити і працювати".

У матеріалі йдеться про те, що голова фракції Давид Арахамія, віцеспікер Олександр Корнієнко та перший заступник голови фракції Андрій Мотовиловець по черзі збирали підгрупи фракції, включно з депутатами, які рідко з'являються в Раді.

"Нам треба укласти якийсь новий "договір", як нам далі жити і працювати. Усілякі призначення, виїзди за кордон тощо - це одне. Але головний підсумок цих зустрічей - це шок. Коли говориш депутатам, що ще щонайменше там півтора - два роки треба в такому форматі прожити, усіх кидає в піт", - каже один із нардепів.

За його словами, у "чесних людей, які йшли працювати на країну, тупо закінчилися заощадження і їм нема на що жити". А в тих, хто йшов каламутити, теж мотивації ніякої, тому що зараз у Раді грошей немає. Одразу кілька співрозмовників УП зізналися, що після численних дискусій та обговорень стало цілком зрозуміло, що єдиний вихід із ситуації, що склалася, - це пошук компромісу і внутрішніх угод.

Варто зазначити, що наприкінці 2023 року фракційне ядро, яке складалося зі 170-180 депутатів, забезпечувало злагоджену роботу "слуг". Однак до березня 2024 року воно скоротилося до 150 осіб. Керівництво фракції намагається згуртувати своїх депутатів і налагодити роботу, але поки що без видимого успіху.

Фракція "Слуга народу" на межі краху

Як заявляв в січні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю для агенції Інтерфакс-Україна, депутатів, які працюють в українському Парламенті залишилось 401. Це найнижчий показник в історії Верховної ради України.Спікер каже, що довиборів під час воєнного стану не буде. За словами Стефанчука, відповідно до законодавства, довибори в Україні не будуть проводитись час воєнного стану. Тобто це той склад, із яким буде допрацьовувати скликання Верховної Ради України. Водночас він каже, що у період воєнного стану Парламент має залишатись легітимним і робочим.

Також повідомлялося, що одразу кілька десятків нардепів висловлювали бажання скласти мандати. Ще в січні "Інформатор" писав, що фракція "слуг" ризикує розсипатися. На той час, згідно з офіційною інформацією від того ж Арахамії, з неї хотіли піти 17 нардепів. Це на додачу до тих, хто вже пішов раніше чи був звільнений з рядів фракції. Сам Арахамія тоді прямо казав, що парламент "наближається до великої кризи". До того ж у Раді вже й так на 50 депутатів менше, ніж потрібно згідно з законом. 

Нагадаємо, що 21 лютого фракція "Слуга народу" провела засідання фракції на чолі з президентом Володимиром Зеленським. Він запевнив нардепів у перемозі України, "хороших напрацюваннях на фронті". Закликав парламентарів надалі працювати єдиною командою. Питання переформатування уряду, складання мандатів окремими депутатами "Слуги" та проєкт закону про мобілізацію — не обговорювали. Зустріч стала першою від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube