ОП надіслала нардепам прохання "своїми словами" підтримати позицію президента стосовно виборів. Деякі парламентарі так і вчинили
Банкова наказала нардепам зі "Слуги народу" підтримати позицію президента Володимира Зеленського щодо недоречності проведення виборів під час повномасштабної війни. Парламентарі отримали відповідні інструкції у вигляді повідомлень від Офісу президента. Після цього низка "слуг" опублікувала у своїх соцмережах дописи з критикою ідеї організації виборчого процесу на тлі російської агресії.
Зокрема, йдеться про віцеспікера Ради Олександра Корнієнка, та голову фракції "слуг" Давида Арахамію та нардепку Єлизавету Богуцьку. В ОП ані спростували, ані підтвердили факт такої комунікації з депутатами. Про це з посиланням на джерело пише видання NV.
Співрозмовник журналістів розповів, що нардепи отримали повідомлення від пресслужби ОП, в якому їх просили "підтримати позицію президента у себе в соцмережах" і написати, що проводити вибори не на часі.
"Пишемо своїми словами, це текст просто для інформації", - йшлося у смс нардепам.
Після цього декілька нардепів запостили відповідні дописи у соцмережах. Зокрема:
"Є недоречні речі під час війни. А є виклики на які маємо відповідати. Вважаю, тут не треба акцентувати, який вибір є правильним. Заради українців, заради тих, хто зараз на передовій. І заради тих, хто заплатив своїм життям за новий відлік, що починатиметься з повного звільнення українських територій", - перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.
"Для всіх, хто розхитував тему виборів цієї весни — відповідь від Президента коротка та проста — вибори не на часі. Вважаю цим треба закінчити цю тему на деякий час і сфокусуватись на посиленні обороноздатності держави", - голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія.
"Вибори не на часі!" — це удар під дих тим, хто вже вирішив змінити всі орієнтири України, як це зробив Янукович в 2013 році. "Вибори не на часі!" — це удар під дих тим, хто мріє про те, щоб «очолити» Перемогу тоді, коли вона буде на відстані витягнутої руки. Вибори не на часі!" — це удар під дих тим, для кого важливе не майбутнє України, а своє особисте шалене бажання знов прийти до влади. Вибори не на часі! І я про це пишу постійно. Спочатку Перемога — потім Вибори. В іншому випадку — в нас не буде України і звісно, не буде Виборів. Будуть "обнулєнія", як в РФ. Або ше гірше, Україна буде приймати участь в кожних наступних виборах безсмертного Путіна. Тому так: 1. Перемога і закінчення війни. 2. Вибори Президента і Парламента", - нардепка Єлизавета Богуцька.
Журналістам не вдалося звʼязатися з Корнієнком та Арахамією, щоб зʼясувати, чи писали вони відповідні пости з власної ініціативи, чи на прохання Банкової. Богуцька у коментарі виданню запевнила, що не чула про жодні заклики від ОП, а усе написане - це її особиста позиція.
Заступник голови комітету Ради з питань організації держвлади Олександр Качура розповів ЗМІ, що не мож ані підтвердити, ані спростувати інформацію журналістів: "Якби навіть це було або цього не було, то це ж наше внутрішнє питання, це не підлягає ні спростуванню, ні підтвердженню. Це наша внутрішня комунікація".
Голова комітету з питань інформаційної політики Микита Потураєв, який також є представником "слуг" заявив, що на його адресу жодних звернень від ОП з цього питання не було. Колега Потураєва по фракції та представник президента в парламенті Федір Веніславський зазначив, що, на його думку, інформація про прохання від Банкової "це чистий фейк". В Офісі президента відмовились спростовувати чи підтверджувати цю інформацію.
У вечірньому зверненні 6 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що "вкидати в суспільства тематику виборів" під час війни "абсолютно безвідповідально та якось легковажно". За його словами, мають припинитися хвилі з будь-якими речами, які розколюють політично, адже окупанти чекають саме на це.
"Я вважаю, що зараз вибори не на часі. І якщо потрібно поставити крапку в тій чи іншій політичній суперечці й далі працювати лише в єдності, то в державі є структури, які здатні ставити крапки й давати суспільству всі необхідні відповіді. Щоб не залишилося простору для конфліктів і чужої гри проти України", - додав президент.
7 листопада у Держдепі США вказали, що з розумінням ставляться до позиції президента України Володимира Зеленського. Там також нагадали, що майже 20% території України окуповані росіянами, а мільйони громадян були переміщені. Водночас у відомстві підкреслили, що важливо зберігати демократію навіть попри війну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.