Слуги народу хочуть зробити день повномасштабного вторгнення Росії днем молитви

Верховна Рада розглядає законопроект про запровадження Національного дня молитви 24 лютого. Ця дата має об’єднати українців для вшанування Героїв і заклику до національної єдності

Нардепи співають духовний гімн України
Засідання Ради в цей день починатимуть виконанням духовного гімну України "Боже великий, єдиний"

В Україні планують запровадити новий пам’ятний день - Національний день молитви, який пропонується відзначати щороку 24 лютого, у річницю повномаштабного вторгнення РФ. Законодавча ініціатива, внесена головою фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією у співавторстві з іншими народними депутатами. І ця ініціатива вже отримала підтримку Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Законопроект №12336 передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю, де статтю 73 пропонується доповнити новим пунктом. У цей день робота не припинятиметься, однак сам день набуде символічного значення для зміцнення духовності та національної єдності. Його ініціаторами виступила група з 37 народних депутатів від різних фракцій (Давид Арахамія, Іван Крулько, Юлія Тимошенко, Олександр Васюк, Олег Бондаренко, Микита Потураєв та ін.).

Автори зконодавчої ініціативи
Автори зконодавчої ініціативи

Національний день молитви, згідно із законопроектом, стане датою для проведення спеціальних заходів, які матимуть важливе суспільне значення. Верховна Рада зобов’язана буде організовувати урочисте засідання, що розпочинатиметься з виконання духовного гімну України "Боже великий, єдиний".

Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців після ухвалення закону повинен розробити план заходів для гідного відзначення цього дня. У роботі над програмою братимуть участь представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Обласні та Київська міська державні адміністрації також отримають завдання забезпечити проведення відповідних подій на місцевому рівні.

Автори законодавчої ініціативи вважають, що історія знає багато прикладів, коли загальнонаціональні молитви змінювали перебіг подій, а тому цей день сприятиме згуртуванню суспільства, підтримці моральних цінностей і віри у майбутнє України. Національний день молитви стане платформою для проведення спільних молитов, конференцій, меморіальних заходів на честь Героїв та Героїнь України, а також просвітницьких акцій, які сприятимуть формуванню духовних орієнтирів. Запровадження такого дня покликане об’єднати українців, посилити їхню віру у перемогу та підкреслити важливість духовної єдності в умовах національних викликів.

Чому саме 24 лютого, яке у всіх асоціюється з днем початку війни

У пояснювальній записці народні депутати нагадали українцям, що неспровоковане вторгнення РФ в Україну розпочалося 22 лютого 2014 року з окупації Автономної республіки Крим. 24 лютого 2022 року РФ розпочала повномасштабне вторгнення в нашу країну. Причому супроводжується воно безпрецедентними за своєю жорстокістю злочинами.

"З історії відомо немало прикладів, коли загальнонаціональна молитва змінювала хід історії... Молитва до Бога є надприродною силою для перемоги і запорукою консолідації та єднання українського суспільства... Спільна молитва захистить Україну й тих, хто продовжує боротьбу на полі бою, стане свідченням духовного єднання українського народу та символом нашої непохитної віри у перемогу", - наголосили автори законодавчої ініціативи.

Чим відома молитва"Боже великий, єдиний"

«Молитва за Україну» — знаменита урочиста пісня, також відома під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» або як духовний гімн України. Вона була створена у 1885 році. Автором музики є Микола Лисенко, а текст написав Олександр Кониський. Існують відомі аранжування, виконані Віктором Матюком, Кирилом Стеценком та Олександром Кошицем.

У багатьох православних і католицьких громадах України існує традиція виконувати «Молитву за Україну» після богослужіння. У цьому випадку рядок «Світлом науки і знання» іноді замінюють на «Світлом Христової правди».

Текст молитви:

Боже великий, єдиний,
Нашу Вкраїну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю,
Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже єдиний,
Нашу Вкраїну храни,
Всі свої ласки-щедроти
Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світу,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа.

Чим ще відома дата 24 лютого

4 лютого 2022 року росія здійснила повномасштабну військову агресію проти України. Війна триває вже третій рік поспіль. На жаль, поки що ніхто не може сказати, коли вона нарешті закінчиться.

У Коломийській громаді вже кілька років поспіль 24 лютого 2022 року стало Днем тиші. Цей день проходить під гаслом: "Не забудемо й не пробачимо". День згадується, як ще один страшний день в історії незалежної України. Тож, цього дня варто схилити голови в пам’ять про кожного, хто поклав своє життя за волю нашої держави. У цей день варто утриматися від святкувань та публічних заходів.

24 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Власа. Жив він в IV столітті та був єпископом Севастійським. Вмів молитвою зцілювати людей. Помер мученицькою смертю за віру в Христа.

Також 24 лютого - День народження лотереї. У різні роки відбувалися також історичні події, як от:

  • 1881 - розпочалось спорудження Панамського каналу.
  • 1919 - уряди України і Польщі підписують угоду про перемир’я.
  • 1992 - Україна встановила дипломатичні відносини з Республікою Бангладеш.
  • 2008 - Фідель Кастро офіційно подав у відставку з поста голови уряду Куби.
  • 2011 - київське "Динамо" у себе вдома, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського, перемогло "Бешикташ" з рахунком 4:0, цим самим пройшовши до 1/8 фіналу Ліга Європи УЄФА.

Минулого року, 23 лютого росіяни вдарили по багатоповерхівці у Дніпрі БпЛА. Верхні поверхи зазнали руйнувань. 8 людей отримали поранення. На жаль, дві люди загинули. У зв’язку з цим 24 лютого 2024 року у місті оголошували День жалоби

Нагадаємо, що у 2023 році з нагоди річниці повномасштабного вторгнення в УГКЦ по всьому світу провели День посту, молитви та милостині. Таку ініціативу від імені Синоду Єпископів проголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube