Словаччина не підтвердила створення дочки для постачання газу з РФ через Україну

У Словаччині заявили, що розраховують на інший маршрут транспортування газу

Словаччина, газ
Словаччина не розраховує на постачання російського газу через Україну. Колаж: Інформатор

Словацька компанія SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу. Кажуть, що розраховують на його постачання через "Турецький потік". Як виявилося, в Україні транзитні послуги надає оператор ОГТСУ, тож додаткові ліцензії іншим компаніям для організації цього процесу не потрібні.

Про це в компанії SPP розповіли у коментарі виданню “РБК-Україна”. У відповідь на питання, для яких цілей необхідне створення "дочки" в Україні та чи планується цією компанією отримання якихось ліцензій, там сказали, що розраховують на інший маршрут.

“Компанія "Газпром експорт" частково відновила постачання газу в СПП за південним маршрутом через "Турецький потік" та Угорщину в Словаччину. Передбачається, що поставки можуть поступово, протягом весни, вийти на рівень, який забезпечить достатній обсяг природного газу на наступний період”, – йдеться у коментарі.

SPP є найбільшою енергетичною компанія Словаччини. Її контракт із "Газпром експортом" на постачання газу діє до 2024 року.

Що писали про створення словацької дочки

За словами голови газової компанії SPP Войтеха Ференца, «Газпром» розпочав постачання газу до Словаччини південним трубопроводом «Турецький потік» 1 лютого. Він нібито заявив, з квітня постачання подвоїться. Контракт із «Газпром експортом» діє до 2034 року. Більше того, SPP створює дочірню компанію в Україні та отримує ліцензію на транспортування газу, щоб компанія могла транспортувати газ із Росії. Про це 6 лютого повідомив Dennik N.

Як виявилося, в Україні транзитні послуги надає оператор ОГТСУ. Тож для організації цього процесу не потрібні додаткові ліцензії.

Україна зранку 1 січня припинила транзит російського газу. Газотранспортна система працює у режимі без транзиту. Київ вже проінформував про це міжнародних партнерів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube