Представник ГУР Андрій Юсов наголосив, що це хоча й приємні та радісні, та все ж лише чутки
В Головному управлінні розвідки (ГУР МО) України відреагували на чутки про смерть російського диктатора володимира путіна. Останнім часом новини про це активно поширюються в мережі. На жаль, це все - лише чутки, і це варто розуміти.
Таку заяву зробив представник ГУР Андрій Юсов в етері телемарафону. Військовий закликав українців бути стриманими та подумати, кому вигідно розповсюдження подібних плітків.
Так, на думку розвідника, дана інформація (про нібито смерть путіна) дуже приємна кожному українцеві. Однак, на превеликий жаль, це всього лише чутки.
Реагувати на подібні речі слід стримано. Адже потім можна відчути гірке розчарування, коли ви виявите, що ЗМІ сказали вам неправду.
"Якщо ми про чутки навколо смерті Путіна, такі приємні, радісні, солодкі, але чутки. Тобто це, знову ж таки, анонімні російські Telegram-канали повідомляють якісь речі. Далі ми повинні аналізувати, кому на користь і кому вигідно", - зауважив Юсов.
Представник ГУР каже, що вся Україна чекає на те, аби диктатор сусідньої країни скоріше завершив свій земний шлях. Але бажано, щоб це відбулося після Міжнародного трибуналу в Гаазі за злочини проти української держави. І дізнаватися про це ми повинні точно не з анонімних російських джерел.
Говорячи про ситуацію та обстановку в кремлі у цьому контексті, Юсов додав, що такі чутки відповідну атмосферу і характеризують. Сам факт обговорення потенційної смерті путіна в ГУР вважають "симпоматичним".
"Запускається інформація, можливо, навіть не лише для української аудиторії, а в тому числі, для того, щоб подивитися і поміряти реакцію всередині самої російської федерації. А хто і як буде реагувати. В тому числі, з представників еліт", - сказав він.
Згідно з даними ГУР МО, вся інформація про нібито кінчину путіна йде з російських джерел. Довіряти їм розвідка не радить.
"Тобто можна говорити про те, що вона (інформація про "смерть" - ред.) носить штучний, інспірований характер", - резюмував Юсов.
Зазначимо, що пан Юсов повністю правий. Чутки про нібито важку хворобу та "смерть" російського президента в ЗМІ фігурують з різною періодичністю, але постійно. А почалося це ще дуже задовго до повномасштабного вторгнення в рф. Як мінімум в Україні про таке пишуть з 2014-го.
Насправді ж ніколи не варто вірити в подібні "інсайдерські дані" з анонімних каналів та політологів із дуже сумнівною репутацією, на кшталт Валерія Соловея. Ці "джерела" не витримують жодної критики. Коли російський лідер насправді помре - про це дізнається увесь світ, і дізнається аж ніяк не з підозрілих каналів у Telegram.
Для чого це робиться? Перш за все, задля хайпу, адже такі новини підвищують рівень цитуємості ЗМІ, кількість репостів у соцмережах тощо. По-друге, таким чином проводиться певне "зондування грунту", що й підтвердив Юсов. Нарешті, по-третє подібні "вкиди" є банальною ІПСО.
Спершу суспільство "розігрівають" топ-новиною: російського диктатора вже немає, епоха путіна завершилася. Ніхто не знає, в який день це трапиться, однак це трапиться стовідсотково, а день назавжди увійде в історію. Тож людина, що читає такі новини, може відчувати піднесення, ніби епохальна для всього світу подія сталася саме за її життя.
Однак далі всі ці чутки, природньо, спростовуються. І читач відчуває вже навпаки - емоційний спад, відчуття розпачу та обману, а також того, що путін ніколи не вмре, він вічний та незмінний. Такі емоційні "гойдалки" роблять нервову систему більш лабільною, а мозок - податливішим до сприйняття будь-якої іншої фейкової інформації. Тобто ми говоримо про банальну технологію масового управління, не більше й не менше.
Тож не варто довіряти чуткам з анонімних каналів та від сумнівних спікерів. Рано чи пізно путін все одно помре. А повпливати ми на це ніяк не в змозі. Тож залишається просто спокійно жити своє життя, займатися власними справами та чекати: одного дня радісна звістка неодмінно прийде.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.