Останній матч Мірчі Луческу на чолі Динамо
13-й тур УПЛ починався одразу із головної битви - Динамо приймало Шахтар. Українське класичне цього разу було не таким емоційним, без особливої креативності та з мінімумом ударів. Повільний футбол краще змогли реалізувати саме гірники. Завдяки чому - в огляді Інформатора.
Цей матч називали битвою нестабільних команд. Пушич тільки починав свою роботу і в дербі він боровся за претензії на лідерство. Натомість Луческу назбирав чимало питань до своєї роботи, а команда втратила багато гравців основи.
Центр поля Динамо втратив Буяльського, на його місце прийшов Шапаренко. Протистояв йому Судаков, який на початку гри увімкнув більше креативності та швидкості. Він постійно шукав пас у просування, при чому, одразу на вирішальну фазу. Аби нейтралізувати такі моменти, кияни активують високий пресинг: на початку гри це допомагало закрити перший пас через латералів, Сікану доводилося відходити нижче, аби допомогти розвинути атаку. Так він заробив дуже непотрібну картку для Шепелєва.
Дійти до чужих воріт стало справжньою проблемою для обох колективів. Шахтар виконав тільки один удар у площину за першу половину тайму, та й той зі штрафного, який Бущан легко взяв. У відповідь Дубінчак спробував дальнім пострілом перевірити Різника - теж без особливих проблем для воротаря. Центр поля команди проходили легко навіть за чисельної переваги суперника, а от далі починалися перепони. Невертон був головним адресатом - його шукали і Судаков, і Азаров.
Кияни насичували власний лівий фланг: теплова мапа Волошина охоплювала, мабуть, всю половину поля в зоні відповідальності Коноплі. Господарі спробували і більше бити здалеку, сподіваючись на раптові рикошети. Так Динамо нарешті вдалося створити найкращий момент за всю гру: на подачу Шепелєва ударом ножицями відгукнувся Беніто - голкіпер був на місці. Вже за мить у карному забули Караваєва - Шапаренко видав просто неймовірний пас, захиснику забракло влучності з кількох метрів. Під кінець тайму Шахтар почав втрачати стійкість, впевненіше виглядали саме кияни і їх тактика на закидання чекала тільки реалізації. Ставка виключно на лівий фланг та ігнорування центру вже не працювала.
По перерві нарешті почав активніше грати Конопля: ми всі пам’ятаємо його спринти за збірну, а зараз їх не було зовсім. Юхим виходив набагато вище і вже він давав паси у просування, а не Судаков. При чому, активізувався і Зубков. Киянам доводилося розтягувати останню лінію, аби закривати обидва фланги. І саме в цю шпарину проскочила гольова атака Шахтаря. Судаков знаходить вільного Невертона, той один в один проходить Тимчика та викочує на Зубкова. Попов затримався лише на мить, але цього було вдосталь, аби нападник наступним ударом впритул пробив Бущана. 1:0 - Пушичу вдалося перебудувати формацію так, аби контрвипади реалізувати в гол.
Знову на перший план вийшла старезна проблема Динамо: другий тайм вони проводять слабко. Підопічні Луческу після пропущеного голу почали частіше втрачати м’яча, побільшало браку, а виходити з власної половини так само легко не вдавалося. Натомість гірники одразу після взяття воріт почали нав’язувати спокійний футбол із постійним контролем. Маємо віддати належне Коноплі та Бондару - їх відчайдушні підкати в останню мить переривали найгостріші паси суперника.
Індивідуальна майстерність киян не могла допомогти їм дійти до удару. Волошин намагався самотужки прориватися у карний, а Шапаренко постійно вигадував креативну передачу, втім вже Ракицький та Матвієнко блокували адресатів перед самими воротами. Все важче було закривати Невертона, через що Караваєв відійшов вниз, позбавляючи опції попереду для розвитку власних атак. Шахтарю вдалося закрити Динамо; навіть перевага за ударами та володінням не дозволяла конвертувати це в гольові моменти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.