Залишилися тільки елітні клуби: результати 1/4 Кубку України

Визначилися усі півфіналісти Кубка України

Кубок України 1/4 фіналу
Лідери УПЛ та Ворскла розіграють путівки до фіналу Кубка України

Шахтар, Чорноморець, Полісся, Ворскла. Ось найкращі команди України, які змагатимуться за Кубок України. Як пройшли матчі, коли чекати вирішальні дуелі та які цікавинки є в цьому розіграші - в огляді Інформатора.

Вікторія 0:3 Шахтар

Першолігова Вікторія була єдиним клубом не з УПЛ, яка змогла пробитися до чвертьфіналів. Скромна команда із Сум подолала дуже великий і найдовший шлях серед усіх команд цьогорічного розіграшу, аж з етапу 1/64. Зупинити команду зміг лише чемпіон України. Першим відкрив рахунок Назарина, пілся комбінаційного проходу Шахтаря. Подвоїв перевагу Зубков - дальнім ударом після крутого асисту Ракицького; 0:2 на 20-й хвилині. Сам захисник записав у свій актив гол+пас: наприкінці гри забив головою з кутового. Новий тренер Пушич посмішкою привітав першу перемогу на чолі Шахтаря. До речі, одразу після гри він сказав, що вже вивчає Динамо та готується до Класичного.

Вікторія - Шахтар 0:3 (0:2; 0:1)
Голи: Назарина, 17; Зубков, 20; Ракицький 90+1

Чорноморець 4:1 Зоря

Побита морально Зоря нічого не змогла протиставити надмотивованому Чорноморцю. Одесити несуться вперед в усіх турнірах, де вони грають, і продовжують збирати вершки. Цього разу свою зірку запалив Штогрин: 24-річний нападник не пропустив жодної гри команди з початку сезону. Не всі, звісно, відіграв на повну, але після кубкового матчу точно отримає більше довіри від Григорчука. Андрій вистрілив хет-триком: спочатку помилка голкіпера при фіксації, потім замикання передачі, а третій гол - індивідуальна майстерність у карному майданчику. Записав гол головою і Васильєв, для доповнення розгрому. Єдиний гол Зорі забив ніхто інший, як Герреро - панамець легко розібрався із двома захисниками та з лівої половини карного пробив під праву стійку. Незначна втіха для команди. Тренер Кривенцов каже, що команда не опускає руки, втім, результату поки немає. Чорноморець же не помічає суперників в 1/4 та легко потрапляє до півфіналу. Тепер є п’ять місяців, аби зробити команду ще міцнішою для вирішальних битв навесні.

Чорноморець - Зоря 4:1 (2:0; 2:1)
Голи: Штогрин, 21, 33, 72; Васильєв, 58 - Герреро, 80

Полісся 0:0 (4:3) Олександрія

Єдиний матч, де були складнощі в обох клубів. Олександрія зачепилася за єдиний шанс для престижу клубу, Ротань, мабуть, вклав усі свої навички в мотивацію команди. Ну а найцікавіше залишили для глядачів на кінець: серія пенальті. І без того герої матчу - воротарі Бойко та Шевченко - тепер стали єдиними дійовими персонами. Втім, серія пенальті не затягнулася: переші удари голкіпери не потягнули, а далі більше браку було в гостей. Бойко потягнув один з ударів у серії, також Копина влучив у поперечку. До п’ятого, вирішального удару житомирян, клуби підійшли за рахунку 3:3 - і Шевченку сильно не пощастило, коли м’я пролетів у сантиметрі над рукою. Полісся рушає у свій перший півфінал. А от Олександрія збирає “бонуси” - команда не забиває вже 4 гри поспіль і продовжують нову серію поразок.

Полісся - Олександрія 0:0 (0:0; 0:0; 4:3)

Оболонь 0:3 Ворскла

А от Ворсклі доданий час не знадобився. Ще в першому таймі клубу вдалося забити два м’ячі Оболоні та додати ще один у другому таймі. Кожен гол заслуговує уваги: спочатку крутий розрізний пас Скляра повз трьох захисників, потім красиво поклав у кут Кане і довершив розгром ефектний вихід з-під пресингу з ударом Бацули. Ну а Степанюк заробив 1+2 за системою гол+пас. Оболонь жодного шансу реалізувати на змогла й вилітає на етапі чвертьфіналу.

Оболонь - Ворскла 0:3 (0:2; 0:1)
Голи: Степанюк, 27; Кане, 44; Бацула, 69

Що далі?

Шахтар повернувся до півфіналів уперше за 5 років, останнього разу виходили до фіналу та вигравали там Інгулець. Полісся вперше заходить аж так далеко в Кубку; Чорноморець на цю стадію повернувся вперше за 11 років (тоді саме програли гірникам у фіналі); Ворскла згадує флешбеки дніпровського фіналу 2009-го, коли на Дніпро-Арені прибили Шахтар і як чотири роки тому грали з Динамо у фіналі.

Свою битву продовжує Кулик з друголігової Кудрівки. Його команда зіграла три раунди в Кубку, при чому, починала ще з попереднього раунду на етапі 1/128. Вони подолали клуби Олімпія і Кремінь, але у драматичній серії пенальті залишили турнір, програвши ФСК Маріуполь. Так от, Кулик забив кожен другий гол Кудрівки та має чотири результативні удари, через що очолює список бомбардирів. Суперником йому вже записався Штогрин: якщо одесит і далі буде стріляти такими перфомансами, то Кубок чекає новий кращий бомбардир. Нав’язати боротьбу можуть хіба що Кане, Степанюк та Шпорн (по 2 голи).

Наступні ігри турніру заплановані вже на наступний рік, до кінця 2023-го будуть тільки 5 турів УПЛ. Тому, на початку квітня чекаємо два головні матчі України, а найцікавіший - фінал - має бути 15-го травня.