Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Росіяни можуть розпочати власне виробництво дронів
Взаємодія росії та Ірану, який постачає країні-агресорці безпілотники, продовжується. А значить Україні все ще загрожують атаки дронами-камікадзе. Однак останнім часом українські захисники практично зі стовідсотковою точністю їх збивають.
Про це "24 каналу" розповів військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман. Чи продовжать росіяни атаки іранськими БПЛА залежить від того, яку їх кількість вони мають. Також на це впливає подальше постачання і виробництво дронів.
"Якщо є вірними оцінки, що оголосили ЗМІ, за контрактом Іран має поставити росії 1 700 дронів. Якщо їх витрачати такими темпами, як зараз, то їх вистачить ще на пару місяців", – вважає Гендельман.
Він зауважив, що все залежатиме від подальшого виробництва безпілотників. Іран, скоріше за все, передає дрони росії не з тих запасів, які має, а виробляє їх.
"Іран передає партіями БПЛА по 100 – 300 штук за один раз. Саме тому в певний час відбувались перерви в атаках – одна партія закінчилася, а наступна ще не надійшла чи не була своєчасно передана", – пояснив Гендельман.
Гендельман зазначив, що є інформація про те, що Іран допоможе розгорнути виробництво дронів у росії з іранських комплектуючих. За його словами, якщо росіяни матимуть бажання, то зможуть продовжувати такими темпами атакувати Україну ще довго.
Експерт зазначив, що ефективність атак безпілотниками порівняно з початком цієї військової кампанії помітно знизилась. Українські військові напрацювали способи протидії їм, зокрема мобільними групами, великокаліберними кулеметами, прожекторами. Також збивають їх за допомогою ЗРК та винищувальної авіації.
"Тому відсоток перехоплення дронів високий. Іноді, як ми бачимо з офіційних джерел, до ста відсотків",– наголосив Гендельман.
Проте Гендельман зауважив, що ворог може продовжувати обстріли, навіть маючи таку кількість дронів. Тим більш, враховуючи, що Іран може допомогти росії у їх виробництві.
Вага бойової частини дрона-камікадзе до 40 кілограмів. Удар утворює потужну вибухову хвилю та велику кількість дрібних уламків. Тому, у разі небезпеки користуйтеся підвалами, цокольними поверхами будинків, підземними паркінгами та ні в якому разі не ховайтеся у під’їздах чи в автівці. Якщо атака застала на вулиці, ляжте на землю та закрийте голову руками або сумкою, бажано в заглибині чи за бордюром. Про переміщення дронів або місце їх падіння повідомляйте за номером 102. Не намагайтеся збити безпілотник самостійно. Якщо ви зробили фото чи відео дронів, ні в якому разі не викладайте їх у соціальні мережі. Надайте ці матеріали поліції. Вони поповнять доказову базу злочинів, які вчиняють росіяни на території України.
Нагадаємо, у Повітряних силах розповіли, чому іранські дрони-камікадзе не збивають під час руху вздовж Дніпра. Крім того, російські військові посилили фільтрацію на Луганщині.
Також Інформатор писав, як діятимуть окупанти на фронті у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.