Розгортання великого виробництва ракет "Орешник" може вимагати від РФ перепрофілювання виробничих ліній системи РС-24 "Ярс"
Російська Федерація може виробляти до 25 ракет "Орешник" на місяць, що становить до 300 одиниць на рік. Ймовірно, виробництво цього типу озброєння може збільшитись шляхом зменшення випуску інших міжконтинентальних балістичних ракет, зокрема системи РС-24 "Ярс". Зазначається, що клас ракет "Орешник" є першим, розробленим у РФ з 1980-х років.
Про це повідомили у Military Watch Magazine (MWM), посилаючись на оприлюднені оцінки Головного управління розвідки України (ГУР МО). Повідомляється, що ракета має дальність до 4 тисяч кілометрів та декілька боєголовок із незалежним наведенням. "Орешник" може нести як ядерні, так і звичайні боєголовки та уражати до шести цілей одночасно. У виданні вважають, що така характеристика робить російську ракету "високоцінним засобом для ударів по Західному блоку в Європі" та в межах Тихого океану й Арктики.
"Цінність цієї системи, як засобу протидії переважаючим силам НАТО, ймовірно, спонукатиме Москву розгортати виробництво цих ракети у великих кількостях", - зазначають у MWM.
У виданні звернули увагу на заяви російського правителя Путіна і самопроголошеного президента Республіки Білорусь Лукашенка про постачання "Орешника" до РБ. Плани щодо зовнішнього розгортання ракет майже одразу після їх представлення можуть свідчити про значні масштаби виробництва, вважають у MWM. Однак потенційна щомісячна виробнича потужність у 25 ракет може вимагати перепрофілювання виробничих ліній з "Ярсів" на "Орешники".
"Середнє річне виробництво "Ярсів" у 2010-х роках становило менш ніж 22 одиниць, що робить досягнення рівня у 300 ракет нового класу особливо значним зростанням", - повідомляє MWM.
Напередодні Олександр Лукашенко попросив у Путіна розмістити в Білорусі нові системи озброєнь, в тому числі й "Орешник". На що кремлівський правитель відповів, що це нібито реально зробити вже наступного 2025 року. Окрім того, вони підписали договір про гарантії взаємної безпеки, який передбачає залучення ядерної зброї начебто для захисту.
Керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко згодом спростував інформацію Military Watch Magazine. Він заявив, що видання MWM є "своєрідною прокладкою" для легітимізації вигідної для Росії інформації з подальшим її розповсюдженням на англомовний простір. Коваленко зазначив, що через впроваджені санкції, у РФ суттєво сповільнився цикл виробництва високотехнологічних ракет.
"Так, вони (росіяни) виробляють Х-101 чи "Калібр" і накопичують їх завдяки інтенсивному використанню шахедів", - зазначив керівник ЦПД.
Однак, виготовлення більш технологічних ракет по типу балістичних ракет "Кинджал" йде на одиниці. За словами Коваленка, "Орешник" ще складніший у виробництві, тому масштабне "штампування" цієї міжконтинентальної ракети є свідомим фейком. Керівник ЦПД зазначив, що мета цієї статті MWM - поширення страху серед західного суспільства
Росіяни хочуть вкотре продемонструвати свої можливості та залякати країни ЕС. Тому, ймовірно, готують новий удар міжконтинентальною ракетою "Орешник" по Україні. Колишній посол України в США Валерій Чалий заявив, що удар міжконтинентальною ракетою може відбутись з 10 по 19 грудня. Ймовірною цілю окупантів може стати Київ або Захід України. Таким чином РФ планує продемонструвати далекобійність своїх ракет.
Однак в Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що Росія і так щодня атакує Україну озброєнням, яке здатне нести ядерні боєголовки, а тому ці погрози є лише частиною стандартної кампанії Кремля щодо залякування. Аналітики зазначили, що всі наголошування на руйнівних властивостях "Орешника", порівняння її з метеоритом, згадування про високий ступінь смертоносності мають єдину мету - налякати Київ та країни Заходу для того, щоб зупинити удари по РФ далекобійною зброєю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.