За словами очільника ГУР МО, Росія била по Україні всіма можливими видами озброєння, тож нічого принципово нового в російській ракеті немає
Очільник української розвідки Кирило Буданов відповів на погрози російського правителя Володимира Путіна знову вдарити по Україні "Орешніком". Глава ГУР МО переконаний, що усі заяви Путіна - це лише спроба зірвати наміри завершити війну в Україні. Головний розвідник України каже, що росіяни за війну били по території нашої держави всіма можливими видами озброєння, тож заявлений ворогом "Орешнік" не чимось новим.
Таку відповідь на чергові погрози Путіна очільник ГУР МО Кирило Буданов озвучив у коментарі виданню BBC. Він підкреслив, що Путін намагається підняти ставки своїми погрозами заради єдиної цілі - російський правитель хоче зірвати всі спроби завершити війну в Україні.
Буданов каже, що заявлений ворогом "Орешнік" не є якоюсь надзвичайно новою зброєю ворога, а за війну окупанти били по території нашої країни всіма можливими засобами. Тож саме ракета "Орешнік" не є настільки страшною, як це "малюють" окупанти.
"Але повторюю ще раз: нічого принципово нового росіяни не продемонстрували", - каже він про нову російську ракету "Орешнік".
Військові оглядачі пишуть, що російський вчений та друг Путіна Михайло Ковальчук ненароком здав тактико-технічні дані ракети "Орешнік"/"Кедр". Зокрема Михайло Ковальчук заявив, що російські спеціалісти "за короткий термін створили гіперзвукову зброю". У ній, за його словами, використовуються матеріали, котрі працюють при температурі 2000 градусів.
У наукових статтях, які присвячені тепловому бар'єру для надзвукових літаків, міститься таблиця, яка ілюструє залежність температури обшивки від числа Маха.
Число Маха - це одиниця виміру швидкості в аеродинаміці. Воно не є сталим й залежить від середовища, в якому відбувається політ. Наприклад, 1М на рівні моря дорівнює 340 м/с, тобто 1225 км/год, а на висоті - 11 тис. метрів, тобто на межі між тропосферою та стратосферою - вже 295 м/с (1062 км/год).
Водночас ці значення дорівнюють швидкості звуку, яка зменшується залежно від щільності атмосфери. В цьому й полягає ідея гіперзвукової зброї. Тобто літальні апарати здійснюють керований політ на висотах у кілька десятків кілометрів, де опір повітря менший ніж над землею.
Але роздільні бойові блоки "Орешніка"/"Кедра", котрі впали на Дніпро, не здійснювали керований політ. Вони просто летіли вниз. Відтак, це зброя, яка розвиває гіперзвукову швидкість, але вона не є гіперзвуковою.
Проте яка ця швидкість та чи можна збити хоча б ці блоки тими засобами, які є в наявності у Повітряних Сил?
Дивимось на нашу таблицю. Нас цікавить її нижня частина, де вказується висота в 11-25 км, тобто в радіусі дії ЗРК Patriot. Температура у таблиці зазначається у Кельвінах (значення за Цельсієм завжди менші). При швидкості у 5М температура розігріву обшивки на цій висоті складатиме 1300 “кельвінів”, тобто 1026 градусів за Цельсієм. Біля поверхні Землі - вже 1729 К (1455 С).
Якщо порівнювати далі з табличними значеннями, ми побачимо, що апарат, чия обшивка здатна витримати 2000 градусів, як каже Михайло Ковальчук, можна на будь-якій висоті спокійно розігнати до 5-6 Махів. Проте, у міру наближення до землі, навряд чи його обшивка витримає швидкість більшу за 7М.
Натомість ракета PAC-3 від ЗРК Patriot здатна розвивати швидкість до 1700 м/с. Це понад 6 тис. км/год., тобто ті самі 5 Махів.
Якщо розрахунки вірні, то нічого інноваційного в цьому “Орешніку” нема. На зустрічному курсі (а збиття буде відбуватися саме на зустрічному курсі, бо ціль летить вниз, а ракета стартує вгору), збити за допомогою Patriot бойові блоки “Орешніка” може бути цілком реально.
23 листопада британське видання Daily Mail заявило, що балістична ракета "Орешник" може уразити будь-яку ціль на території Європи. До ключових європейських міст всього вона долетить всього за 11-20 хвилин. Лондон, можна уразити через 17 хвилин після запуску, а Берлін, розташований на сході континенту, буде атакований менше ніж за 15 хвилин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.