Розмова між начальниками штабів РФ та США відбулась на шостий день після того, як росіяни атакували Україну ракетою "Орєшнік", при цьому російський генерал підкреслив, що запуск ракети був ухвалений ще до дозволу США бити ракетами ATACMS
Очільник Генштабу РФ Валерій Герасимов 27 листопада телефонував главі Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльзу Брауну. Розмова воєначальників відбулася через шість днів після того, як росіяни вдарили по Україні ракетою "Орєшнік". Герасімов попередив американського генерала про нові випробування гіперзвукових ракет РФ у Східному морі й застеріг, що кораблі США мають триматися на безпечній відстані. При цьому глава Генштабу РФ запевнив, що удари "Орешніком" по Дніпру були узгоджені задовго до того, як США дозволили Україні бити вглиб РФ ракетами ATACMS.
Про переговори між Брауном і Герасимовим уперше повідомила газета The New York Times. Попередження Герасимова про плановане випробування гіперзвукових ракет до цього не розголошувалися.
У вівторок, 3 грудня, російське Міноборони повідомило, що фрегати "Адмірал Горшков" і "Адмірал Головко" запустили гіперзвукові ракети "Циркон", а дизель-електричний підводний човен "Новоросійськ" — крилату ракету "Калібр" по морській цілі.
Одночасно з визначеної точки на середземноморському узбережжі розрахунок берегового ракетного комплексу "Бастіон" здійснив пуск крилатої ракети "Онікс", ймовірно, з бази Тартус у Сирії, єдиного російського закордонного військово-морського об’єкта.
"Усі цілі були успішно вражені прямими ударами", — зазначено в заяві.
Навчання у східному Середземномор’ї, за словами російського Міноборони, проводилися відповідно до норм міжнародного права та угод РФ з іноземними державами щодо запобігання інцидентам у відкритому морі й повітряному просторі над ним. Випробування відбулися на тлі посилення підтримки російською армією сирійського президента Башара Асада після того, як повстанці захопили Алеппо раніше цього тижня.
Подробиці розмови між двома воєначальниками не були оприлюднені до середи, 4 грудня. В ABC News повідомили, що це був перший контакт після призначення генерала Брауна головою. Сторони обговорили низку глобальних і регіональних питань безпеки, включаючи війну в Україні. На прохання генерала Герасимова генерал Браун погодився не оголошувати про розмову публічно.
Під час розмови Браун і Герасимов обговорили шляхи запобігання прорахункам і ескалації між двома країнами у контексті війни в Україні, зазначив представник США. Зокрема, вони говорили про використання Україною ракет ATACMS для ударів по цілях у Росії та відповідний тест Росією балістичної ракети середньої дальності по об’єкту в Україні. Росія заявила, що цей удар був відповіддю на використання Україною ракет ATACMS.
В Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що заявлена росіянами "надпотужна" ракета "Орешнік" насправді не має нічого особливого. Росія щодня атакує Україну озброєнням, яке здатне нести ядерний заряд, тому всі погрози російського правителя Володимира Путіна вдарити цією ракетою по "центрах прийняття рішень", є лише черговою спробою зупинити удари України по РФ. З технологічного погляду в "Орешніку" новизни мало.
Інформатор навів одразу сім фактів про те, чому погрози російського правителя Володимира Путіна вдарити зарядженим "Орешніком" можуть бути повним блефом. Передовсім йдеться про те, що:
Як відомо, російський правитель Володимир Путін, перебуваючи 28 листопада з візитом в Астані (Казахстан), пригрозив атакувати ракетами "Орешник" "центри прийняття рішень" у Києві. Путін запевнив, що вже нібито почалося серійне виробництво системи "Орешник". Він стверджує, що РФ має кілька готових до застосування таких ракетних систем. Голова Кремля повідомив, що нова ракета нібито може вражати високозахищені та розташовані на великій глибині об'єкти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.