Офіцер ЗСУ розповів про недостатню допомогу від європейських партнерів
Західні країни вимагають від України негайних результатів на полі бою - від цього залежать темпи постачання військової допомоги. Але важко вести війну без переваги у повітрі, в артилерії та ракетах. При цьому від деяких західних політиків лунають закиди про “несправжність” війни в Україні. Про це офіцер ЗСУ та нардеп 8-го скликання Ігор Лапін розповів “Інформатору” в інтерв’ю “Російський слід в Ізраїлі, темпи контрнаступу і шанси на НАТО”.
Нещодавно координатор Ради Нацбезпеки Білого Дому Джон Кірбі заявив, що контрнаступ ЗСУ зайшов не так далеко, як цього хотіли навіть в Україні. За його словами, в української армії є ще півтора-два місяці, коли можна буде продовжувати цей наступ, тому що потім почнуться несприятливі погодні умови. За словами Лапіна, погодні умови, звісно, мають значення, але не таке критичне.
“Якщо Кірбі має прямий зв'язок з Господом Богом і знає, що в нас ця зима буде без морозів, то напевно він може так стверджувати. Але я знаю, коли працюють морози, то працює і техніка. Погодні умови мають дуже великий фактор, сьогодні всі намагаються застолбити більше територій”, - каже Лапін.
Що стосується закидів про повільні темпи контрнаступу, офіцер ЗСУ впевнений, що самі натівці в таких умовах не змогли б воювати й в такому темпі. “Хто сьогодні краще воює - українці чи будь-яка інша країна НАТО? Яка країна НАТО так змогла б воювати як ми? Будь-яка операція, де б вони не воювали, в них спочатку йде авіація, яка декілька діб “утюжить” той район, куди мають наступати. Потім виходить артилерія, яка рівняє все з землею. Після цього йдуть бронегрупи, танки, БМП. І тільки після того заходить піхота. Отак воюють стандарти НАТО”, - розповідає Лапін.
А в України немає такої кількості техніки, авіації й так далі. “Спочатку нас валить російська авіація, бо в нас своєї (в належній кількості) нема, потім нас валить переважаюча сила артилерійського вогню російського. У нас же партизанка – наше все. Робота малих штурмових підрозділів, малих груп – це наше все. Ми не маємо переваги в артилерії, ми не маємо переваги в танках, але ми маємо показати результат, який очікують від нас”, - каже військовий.
Західні партнери умовою для постачання військової допомоги вимагають від України показувати найвищий результат на полі бою. “А ви якого біса від нас очікуєте? Наскільки б нас менше загинуло б, якби західний світ включився в підтримку України з такою силою, як зараз, півтора року тому, а ще ліпше - у 2014 році. Скільки українців ще має загинути, щоб вам дійшло, що треба дати “Таурус”? Скільки нас ще має загинути, щоб західний світ зрозумів, що після того, як перестануть падати солдати України, почнуть падати солдати НАТО? Оце така головна теза, яку ми маємо доносити нашим партнерам”, - говорить Ігор Лапін.
Екснардеп розглядає інші аспекти питання: чому західний світ ігнорує справжність війни в Україні, порівнюючи її з війною у Ізраїлі. За словами Лапіна, у світі зараз викривлене поняття про ситуацію в Україні.
“От Трамп-молодший виходить і каже - ви подивіться, яка війна в Ізраїлі! В Україні - взагалі ні про що. Мовляв, в Україні вісім ракет полетіло, а по Ізраїлю тисяча. Він же не пояснює, що по Ізраїлю прилетіла тисяча консервних банок, а по нас прилітають “Калібри”, а це зовсім інша історія. Не пояснює, що територія ХАМАСу - це як частина Харківської області. І армія ХАМАСу вимірюється тисячами людей, а армія росії - мільйонами. Вони вивертають, спотворюючи ситуацію навколо допомоги для України”, - впевнений Лапін.
За словами військового, всі ці заяви - про незадовільні темпи контрнаступу, про начебто несправжність війни в Україні, питання про доцільність надавати допомогу і таке інше, є виключно політичними. “Ці всі заяви - це передвиборча боротьба. Мне зараз цікавлять не їхні заяви, я чекаю F-16. Тому що без переваги у повітрі ми будемо тупцяти ще дуже довго”, - каже Ігор Лапін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.