Значні пошкодження на летовищі: супутник показав, як виглядає луганський аеропорт після ударів ЗСУ

Читать на русском

На знімках видно, що по злітній смузі добряче прилетіло

Читать на русском
Удари по луганському аеропорту
Сам аеропорт не функціонує з 2014 року

На знімках видно, що по злітній смузі добряче прилетіло

Збройні сили України нанесли декілька ударів по міжнародному аерпорту "Луганськ", який нині тимчасово окупований росіянами. Супутник Planet Labs зафіксував пошкодження на летовищі після обстрілів українською армією. В медіа публікуються знімки від ранку 19 жовтня. 

Про це повідомляють "Схеми". Нагадаємо, що наразі аеропорт вже понад 9 років як не працює. 

Так, ще вранці у вівторок, 17 жовтня, Генштаб ЗСУ повідомив, що підрозділи українських ракетних військ уразили два російські гелікоптери на посадкових майданчиках, склад боєприпасів і артилерійський засіб військ рф на Луганщині. Подробиць у Генштабі не навели.

А от Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України повідомив, що в ніч на 17 жовтня українські війська завдали успішних ударів по гелікоптерах і обладнанню аеродромів російських військ поблизу окупованих Луганська і Бердянська. Вже після цього вранці 19 жовтня була оприлюднена інформація про прямі удари по луганському аеропорту. 

Так наразі виглядає летовище
Так наразі виглядає летовище

По чому саме гатили українські сили - наразі невідомо. Очевидно, втім, що луганський аеропорт використовується ворогом у своїх цілях. Тож з військової точки зору подібні удари абсолютно логічні та аргументовані. Додамо також, що удари наносилися, судячи з усього, американськими ракетами ATACMS, але підтвердження цьому наразі немає.

Луганський аеропорт як дзеркало регіону: сумна історія летовища 

В якомусь сенсі історія міжнародного аеропорту "Луганськ" віддзеркалює всю історію цього нещасного регіону - Луганщини. Це чудовий та наглядний приклад того, що несе за собою "русский мир": війну, розруху та вгасання. 

Аеропорт в Луганську вперше відкрили в 1964 році. До цього часу летовище також існувало, однак тоді його використовували лише у військових цілях. Зазначимо, що будівництво йшло "стаханівськими" темпами, в ньому брали участь більшість тодішніх луганських підприємств, доєднувалися навіть прості люди. 

Зведення аеропорту змінило ситуацію в регіоні на краще. Це стимулювало економічну активність, створювало нові логістичні коридори тощо. З розвалом Радянського Союзу аеропорт став міжнародним. А до Євро-2012 він пройшов масштабну реновацію та оновлення.

Все могло залишатися так і надалі, однак в 2014 році до Луганську завітав "русский мир". Аеропорт зачинився та перестав приймати рейси через активні бойові дії. Влітку того року бої точилися безпосередньо за летовище. Внаслідок цього аеропорт був повністю зруйнований. Наразі він не має фізичної можливості приймати літаки. І, на жаль, ще довго не матиме. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.