Скільки комісії заплатять власники військових облігацій: відповідь monobank

Іноді може бути так, що прибуток при купівлі облігації в 1 тисячу гривень піде на оплату послуг банку

Monobank
Клієнтів попередять, якщо будуть нові комісії

В monobank в якості експерименту купили одну військову облігацію терміном обігу до 26 червня 2024 року. Прибутковість має бути 15% річних. З'ясувалося, що на час воєнного стану комісію дійсно скасовують, але потім вона повернеться в повному обсязі, та й так не завжди це працює, як треба. 

Про це пише сайт «Мінфін»

Комісія за послугу з купівлі цінних паперів не стягувалася. Це можливе завдяки тому, що Національний банк не бере комісію з банків, а ті не стягують її зі своїх клієнтів.

Скільки комісії заплатять власники військових облігацій: відповідь monobank 1

цінні папери
Фото – сайт Мінфін

«Зазвичай інвестори позитивно сприймають новину про відсутність комісій, і далі не перевіряють ще раз умови договору. Копатись у цьому документі починають після купівлі облігації», - йдеться у матеріалі.

Комісія скасовується тимчасово – поки в Україні діє воєнний стан. А що далі: її будуть стягувати заднім числом? Це буде стосуватися тільки купівлі нових облігацій чи торкнеться і тих, що купили до цього?

На ці питання намагалася відповісти консультант monobank. Проте й там одразу не дали чіткої відповіді.

Скільки комісії заплатять власники військових облігацій: відповідь monobank 3

«На жаль, немає інформації докладніше, можливо таке, що тарифи діятимуть на вже придбані або тільки нові облігації (придбані вже після закінчення воєнного стану), на цей час немає інформації заздалегідь», — передав сайт «Мінфін» відповідь консультанта monobank.

Скільки доведеться платити

З договору з monobank розміри комісій, які не потрібно платити у пільговий період, складають 600 грн та 15 грн.

Скільки комісії заплатять власники військових облігацій: відповідь monobank 4

«При купівлі однієї військової облігації вартістю 1 тис. грн стягнення таких комісій не лише з'їдає весь прибуток від інвестиції, а й позбавляє людину значної частини заощаджень. Тому дуже важливо мати повну прозорість у питанні комісій», - сказано у матеріалі.

Історія з купівлею ОВДП мала продовження. З часом стало зрозуміло, що власникам цінних паперів доведеться сплатити 15 гривень незалежно від кількості облігацій. Це станеться після скасування дії воєнного стану.

«На цей час ми покращили процес купівлі/продажу так, щоб усі угоди проходили на біржі, а це означає, що тариф може бути лише 15 грн. Якщо клієнт продає одразу пачку (наприклад, 10 або 100 ОВДП), буде комісія лише 15 грн за всю пачку. Якщо клієнт купив облігації у період ВП (воєнного стану), а продав після ВП — буде комісія 15 грн», — відповіла «Мінфіну» консультант monobank.

Раніше Інформатор писав, що Monobank повідомив динаміку шахрайства за своїми картками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube