Скільки грошей витратять на «оборонку» та космос і на що вони підуть: проєкт бюджету України – 2022

Питання оборони для України, на жаль, кожен день актуалізують зведення зі сходу.

Скільки грошей витратять на «оборонку» та космос і на що вони підуть: проєкт бюджету України – 2022

У 2022 році влада планує направити на нього понад 5% ВВП. А це нове житло й зарплати для військовослужбовців, військова техніка та огляд авіації.

А ще - космічні досягнення в прямому сенсі слова. Частина грошей піде на будівництво супутників. Куди ще хочуть направити гроші у сфері оборони і стратегічної промисловості - читайте в Інформаторі.

Оборона і безпека

За стандартами НАТО, на сектор безпеки та оборони потрібно виділяти не менше 2% ВВП. Влада вирішила збільшити цей показник до 5,95%. Загальна сума виділеного бюджету на 2022 рік на цю статтю - 319,4 млрд грн з урахуванням міжнародної допомоги Франції, Британії та США. Це на 52,1 млрд грн більше, ніж на 2021 рік. Варто зазначити, що 15,5 млрд грн готують для придбання житла військовослужбовців та ветеранів ООС.

Міністерство оборони України

На цю статтю витрат витратять 131 млрд грн - на 13,4 млрд грн більше, ніж у цьому році. І тут не обійшлося без міжнародної допомоги. Йдеться про 33,3 млрд грн - разом із державними гарантіями. І хоча багато в чому гроші підуть на соціальне забезпечення та підтримку військовослужбовців, виділять 32,9 млрд грн і на розвиток озброєння і військової техніки.

Серед іншого:

  • грошове забезпечення і зарплати - 72 млрд грн (на 11,2 млрд грн більше, ніж виділяли для 2021 року)
  • паливо, матеріальне майно - 7,5 млрд грн
  • «Укрфінжитло» - 4,1 млрд грн
  • харчування - 4,1 млрд грн
  • соціальне забезпечення - 3,5 млрд грн
  • утилізація боєприпасів і військової техніки, пожежна безпека - 2,1 млрд грн
  • будівництво житла для військовослужбовців - 1,3 млрд грн

Космос і нову зброю

У цілому на оборонно-промисловий комплекс готові витратити у 2022 році 2,5 млрд грн. Головна мета - виробництво бронетанкової та авіаційної техніки, ракетного озброєння, боєприпасів і приладів.

У космічній галузі в якості пріоритетів виділили ракетний комплекс ЗЕНІТ-1SL і будівництво двох супутників. Це обійдеться бюджету в 3 млрд грн, причому більша частина - 1,9 млрд грн - залежить від неприйняття «антиахметовського» закону. Так само як і 2 млрд грн на авіабудування. Але якщо все-таки ця сума знайдеться, то на ці гроші досліджуватимуть авіаційну промисловість, модернізовуватимуть агрегати і вузли вертольотів Мі-8 і Мі-24.

Раніше ми повідомляли, що в Луганській області бойовики обстріляли населений пункт Щастя - прокуратура почала розслідування. Також читайте про те, що в Сумській області прикордонники облаштовують загородження на кордоні з РФ.

Софія Елагіна

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube