Суд хоче дослідити скандальну переписку топпосадовців щодо ударів по хуситах у період з 11 по 15 березня
Суд у США в особі федерального судді Джеймса Боусберга виніс заборону на видалення повідомлень зі скандальної переписки топпосадовців адміністрації Дональда Трампа що стосувалася ударів по хуситах у чаті Signal. Суд прагне відтворити та дослідити повідомлення, якими обмінювались найвищі американські посадовці, впродовж періоду з 11 по 15 березня. Таке рішення суду було ухвалене за позовом про збереження інформації.
Про те, що суд у США заборонив видаляти повідомлення з чату Signal, що стосуються скандальної переписки американських посадовців найвищого рівня, пише The New York Times.
Відомо, що Міністерство юстиції США вже повідомило, що у Трампа вже виконують це зобов'язання. Там працюють над тим, щоб зберегти всі повідомлення, які були надіслані у чат в ході скандальної переписки.
Рішення суду стосується заборони видаляти повідомлення, надіслані радником президента з національної безпеки Майком Волцом, міністром оборони Пітом Гегсетом, директором національної розвідки Тульсі Габбард, держсекретарем Марко Рубіо й віцепрезидентом Джей Ді Венсою.
У США розгорівся скандал після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково потрапив до секретного чату високопосадовців Пентагону. У цьому чаті обговорювали майбутні операції в Ємені, що спричинило хвилю критики, зокрема через використання месенджера Signal для передачі такої чутливої інформації.
Чимало американських політиків, пов’язаних із оборонною сферою, назвали це "абсолютно неприйнятним". Однак міністр оборони США Піт Гегсет запевнив, що жодних обговорень військових планів через месенджер представники адміністрації Трампа не проводили.
Згідно з джерелами Politico, у Білому домі активно розглядається питання про можливу відставку Майка Волца. Деякі радники вважають його позицію невідновлюваною, тоді як інші прямо ставлять під сумнів його компетентність.
Публікація в The Atlantic спровокувала дискусії про захищеність передачі військової інформації та викликала численні запитання щодо професійного рівня команди Трампа у сфері національної безпеки. Водночас спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що дисциплінарні заходи щодо посадовців, які обговорювали секретну інформацію в Signal, не плануються, назвавши це результатом необережності. Сам Дональд Трамп підкреслив, що ситуація не є критичною та не мала серйозних наслідків.