Скандал з деревиною для фортифікацій: гендиректор ДП Ліси України спростував заяви очільників Харківської і Миколаївської ОВА

Генеральний директор Лісів України Юрій Болоховець упіймав на брехні Олега Синєгубова і Віталія Кіма

Юрій Болоховець, Віталій Кім, Олег Синєгубов
Генеральний директор Лісів України Юрій Болоховець упіймав на брехні

Генеральний директор ДП "Ліси України" Юрій Болоховець зробив заяву щодо закупівлі деревини для фортифікаційних споруд. Вона спростовує те, що говорять голова Харківської ОВА Олег Синєгубов і голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. Висока ціна при закупівлі деревини не може бути зумовлена тим, що її сформували за рахунок посередників, оскільки потреби в таких не було. Державне підприємство могло і може забезпечити деревиною це будівництво за найнижчими цінами, без жодної "накрутки" та у необхідній кількості. 

У п'ятницю, 31 травня, Болоховець написав у Facebook пост щодо скандалу з будівництвом фортифікацій. Він озвучив свою версію того, що відбулося - і фактично упіймав на брехні очільників ОВА двох областей, які заявляли, що держава нібито не могла забезпечити деревиною всі фортифікацій, тому звернулись до приватників і посередників. 

"Відповідаю на запитання журналістів щодо військових замовлень. ДП "Ліси України" здатне повністю забезпечити деревиною будівництво фортифікацій. Оборона держави — наш пріоритет. Підприємство першочергово виконувало і виконує всі без виключення оборонні замовлення. Ми — найбільша державна компанія. Якщо в цьому буде потреба, «Ліси України» готові до значного збільшення обсягів поставок", - зазначив директор підприємства. 

За словами Болоховця, умови передачі деревини для фортифікацій визначають Міністерство оборони України, ОВА, військові підрозділи. Тендери, прямі договори, будь-які інші механізми.

"Замовникам немає необхідності звертатися до посередників — ми знайдемо обсяги, організуємо поставку. Про яку б точку на карті України не йшлося", - наголосив він. 

Зловживання у військових адміністраціях

За даними керівника Харківської ОВА Олега Синєгубова, для зведення фортифікаційних споруд у 2023 році Харківська ОВА уклала 47 договорів на постачання лісоматеріалів на понад 77,5 мільйонів гривень. Цим коштом поставлено майже 20 тисяч кубометрів деревини - 100% обсягу. Перевірку підприємств перед укладанням контракту не здійснюють. Обласну владу цікавить тільки вартість послуг/товару та відсутність зв'язків з Росією (хоча у випадку з будівництвом укріплень у двох фірм були зв'язки з громадянами РФ, але ці зв'язки були розірвані незадовго до отримання підрядів на будівництво на загальну суму понад 1,08 млрд грн). 

Найгірше, що навіть після гучного скандалу, Харківська ОВА продовжує замовляти послуги у сумнівних підрядників. Днями стало відомо, що ще майже 2,1 млн грн отримає фірма Сатисбуд з Харкова, яка належить звичайній продавчині магазину у місті Кам'янське на Дніпропетровщині, яка ще й зловживає алкоголем та була позбавлена батьківських прав. Раніше фірма підписала контракти на 98,4 млн грн.

Водночас, за даними журналістів-розслідувачів "Наші гроші", вартість соснових колод, які використовуються для будівництва фортифікаційних споруд, з урахуванням доставки мала б становити для Миколаєва 3900 – 4400 грн за кубометр. А в кошторисах Миколаївської ОВА стоїть втричі вища ціна - 11 400 грн. Держава вилучає колоди у державних лісгоспів на потреби ЗСУ. В першому кварталі цього року деревину забирали за ціною від 1 700 до 2 600 грн за кубометр із ПДВ залежно від діаметрів колод і класу якості деревини. Доставка… до Миколаєва коштує від 1 100 до 1 500 грн/куб. Ще 300 гривень коштує підвезення/завантаження. Відтак вартість соснових колод у Миколаєві мала б скласти від 3 900 до 4 400 грн за кубометр. Але в фортифікаційних кошторисах миколаївців стоїть ціна 11 400 грн. Тобто фактично втричі дорожче від ринкових цін".

Нагадаємо, Харківська ОВА витратила на будівництво укріплень понад 8 млрд грн за рік, але саме будівництво виявилось провальним. У матеріалі Інформатора Найбільші замовлення на деревину для фортифікацій на Харківщині отримали алкоголічка та продавчиня з наливайки ми детально розповіли, що деревину для фортифікацій постачали фірми з ознаками фіктивності. Ним керували якісь дивні люди: жінка, яку позбавили батьківських прав, чоловік, який отримав покарання за спробу вкрасти в магазині спиртне, та людина, на яку записано більше півсотні фіктивних фірм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube