Скандал у Грузії: телеканали відмовилися показувати пропагандистську рекламу із зруйнованими містами України попри загрозу закриття

Канали Formula, Mtavari та TV Pirveli можуть отримати астрономічні штрафи

політична реклама грузія, кадри зруйнованих українських міст грузія
У Грузії є пристойні телеканали, які відмовляються ображати українців ганебною пропагандою "Грузинської мрії", але їх можуть оштрафувати та закрити

Опозиційні грузинські телеканали Formula, Mtavari та TV Pirveli вважають, що передвиборча агітація місцевої партії влади є російською пропагандою та знущанням з українців. Вони відмовилися пускати в ефір ролики, де фігурують кадри зруйнованих Росією українських міст. Штрафи за це можуть виявитися такими великими, що мовникам доведеться закритися, пише News Georgia.

Видання інформує, що це не перший випадок відмови опозиційних каналів брати в ефір рекламу правлячої партії "Грузинська мрія", за якою стоїть Бідзіна Іванішвілі. У вересні телеканали Formula, Mtavari та TV Pirveli вже отримали штраф за відмову показати ще одну провокаційну рекламу. У ролику зі слоганом "Скажи ні моральному виродженню суспільства" було зображено активістів та представників громадянського суспільства, які не підтримують владу.

Тепер йдеться про серію передвиборчих плакатів та відеоматеріалів, закликаючи громадян "зробити вибір на користь миру та виступити проти війни", яку вже назвала ганебною президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. У цих матеріалах, які "Грузинська мрія" почала розміщувати наприкінці вересня, показано контраст між зруйнованими українськими містами, викликаними російською армією, та пасторальними картинками мирної Грузії. Три канали відмовилися демонструвати ці відео, вважаючи, що подібна агітація є російською пропагандою та знущанням з українців.

"Влада, підконтрольна Іванішвілі, ставить нас перед вибором: або ми надаємо ефір для цих відеороликів, або нас штрафують на величезні суми, що може призвести до припинення діяльності телеканалів", - йдеться у заяві телеканалів.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/141465

Вибори у Грузії

Парламентські вибори у Грузії пройдуть 26 жовтня і вперше - без мажоритарної системи. Це збільшує шанси опозиції на успіх. Однак зараз при владі знаходиться "Грузинська мрія", яка перебуває під впливом РФ та демонструє активний проросійський курс.

Сама "Грузинська мрія" називає поступливість Москві і дотримання її наративів "стратегічною політикою терпіння". Крім того, економічна залежність від російського ринку змушує партію займати м'якшу позицію щодо Росії. "Грузинська мрія" не підтримує Україну, просуває проросійську риторику через контрольовані ЗМІ, переслідує опозицію в Грузії та підриває демократичні процеси в країні, що вже завдало серйозної шкоди відносинам Грузії із Заходом.

Вплив Росії на Грузію

Наприкінці травня парламент Грузії остаточно проголосував за законопроєкт про "іноагентів", подолавши вето президентки Саломе Зурабішвілі. Цей документ є калькою сумновідомого російського закону "про іноагентів". Він ставить вільні медіа під контроль влади й дає можливість зруйнувати свободу слова.

Через цей закон навіть призупинено процес вступу Грузії до Європейського союзу. А ще ЄС вирішив заморозити 30 млн євро, які виділили на підтримку грузинської сфери оборони. США ввели проти низки грузинських чиновників санкції.

Проти прийняття цього закону намагалась протистояти й опозиція Грузії. На площі виходили протестувальники, але почуті не були. Варто зазначити, що цей документ вимагає від організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, зареєструватися як агент іноземного впливу, та подавати декларації про доходи й витрати.

А нещодавно стало відомо, що Європейський Союз розглядає можливість призупинення дії безвізового режиму для громадян Грузії. Все через серйозний розрив у відносинах між Брюсселем і Тбілісі, пов'язаний з антидемократичними діями влади країни та її антизахідною риторикою.

17 вересня парламент Грузії у третьому читанні схвалив законопроєкт, що обмежує права ЛГБТ. Зокрема, документ забороняє одностатеві союзи, зміна статі та "ЛГБТ-пропаганду". Ідентичний закон раніше ухвалили в Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube