Ситуація складна, ворог наступає по всій лінії фронту - Сирський про нову фазу війни в Україні

Читать на русском

Новий головнокомандувач ЗСУ розповів про особливості та ризики війни та роль дронів й інших технологічних пристроїв у захисті України

Читать на русском
Олександр Сирський
Олександр Сирчький дав велике інтерв'ю німецькому суспільному каналу ZDF

Новий головнокомандувач ЗСУ розповів про особливості та ризики війни та роль дронів й інших технологічних пристроїв у захисті України

Україна увійшла в нову фазу війни, яка виглядає складною. Ворог наступає по всій лінії фронту, захисники України перейшли в тактичну оборону. Не вистачає озброєння, натомість росіяни підтягують свіжі ресурси з техніки й особового складу. Але Україна буде боротися, а особливу надію у цій війні командування покладає на технології. 

Про це генерал Олександр Сирський, новий головнокомандувач ЗСУ, розповів в інтерв'ю німецькому суспільному каналу ZDF. Він зауважив, що ця війна є особливою, не схожою на усі попередні. І насамперед тим, що завдяки розвідувальним дронам та іншим технологічним засобам, супротивники бачать усе, що діється на іншому боці. 

"Ситуація на фронті досить напружена і характеризується щоденними наступальними діями противника. Противник зараз наступає фактично на всій лінії фронту. А ми перейшли від наступальних дій до ведення оборонної операції", - сказав Сирський німецькій журналістці Катрін Айґендорф. 

Головнокомандувач зазначив, що нестача боєприпасів - головна проблема на фронті. Дрони, технологія та бойовий дух української армії – це ті вирішальні для перемоги моменти, на які він робить ставку. Адже здаватися ворогу ніхто не збирається. 

"Якщо раніше він міг побачити якусь обмежену частину з бліндажа чи спостережного пункту, то зараз він бачить і всю картину бойових дій, і набагато більше. Ця війна значно підвищує значення технологічного прогресу в ЗС і в самому процесі збройної боротьби", - пояснив генерал. 

Він також зазначив, що для ЗСУ вже не новина використання наземних роботизованих платформ та модулів, які керуються дистанційно. Це дає можливість зберегти життя військових. А загалом війна переходить у нову стадію, на якій вирішальне слово мають сказати технології. 

 

 Чи буде в Україні армія дронів

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевняє, що Україна вже виробляє дрони, які можуть долетіти до Москви та Санкт-Петербурга. За його словами, цьогоріч планують виготовити тисячі безпілотників з великим радіусом дії, які зможуть завдавати ударів по території росії. Зараз в Україні діє близько 10 компаній, що розробляють такі дрони, більшість з них є приватними підприємствами.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 19 грудня дав двогодинну підсумкову пресконференцію за 2023 рік. На ній він пообіцяв налагодити логістику та виробництво вітчизняних дронів. Загалом у наступному 2024 році для ЗСУ планують виробити мільйон українських БПЛА.  Також напередодні президент пообіцяв повну державну підтримку виробникам засобів радіоелектронної боротьби - на всіх рівнях. 

Російські системи радіоелектронної боротьби не якісніші за українські - їх просто більше. Але й Україна має суттєву перевагу: яку саме, і завдяки чому ми досягаємо успіхів у війні майбутнього, розповідає авіаційний фахівець Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.