Росія втратила в Україні вже понад 3 тисячі танків: на скільки ще років вистачить її запасів бронетехніки

Читать на русском

Російська армія втратила два роки війни в Україні три тисячі танків, але має на складах ще близько шести тисяч

Читать на русском
Російські танки
Росіяни дістають зі сховищ старі танки й бронемашини, більшість з нихї є цілком боєздатними

Російська армія втратила два роки війни в Україні три тисячі танків, але має на складах ще близько шести тисяч

Журналісти видання Reuters порахували, що росія зазнала величезних втрат у військовій техніці за два роки війни. Але є й погана новина: вона має на армійських складах набагато більше танків і БТР, ніж втратила. І йдеться не про заіржавілий металобрухт, а цілком боєздатні військові машини.

У вівторок 13 лютого видання опублікувало статтю, в якій наводить невтішні числа. Так, аналітики Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні, вважають, що росія легко витримає ще три роки війни, доставляючи зі складів старі танки.

"Від 24 лютого 2022 року війська рф втратили понад 3 тисячі машин. Це рівноцінний арсенал. Однак вони змогли змінити якість на кількість. За даними видання Military Balance, в рф є на військових складах 1 750 основних бойових танків, починаючи з Т-55 50-х років і закінчуючи сучасними Т-80 і Т-90. І ще 4 тисячі танків є у сховищах", - йдеться у матеріалі видання. 

Таким чином, росіяни мають більше запасів з того, що їм підбили й підпалили на полі бою українці. Навіть якби через санкції російський оборонпром повністю припинив виробляти танки й бронемашини, на старих запасах можна протриматись ще довго.

Звісно, стара техніка поступається танкам Leopard, які Україна отримує від союзників. Але росіяни мають в рази більше техніки, і завдяки цій кількості зможуть воювати ще принаймні три роки, вважають аналітики.

"Україна також зазнала значних втрат з початку вторгнення в лютому 2022 року, але поповнення військ Заходом дозволило їй зберегти запаси, підвищуючи якість - про це йдеться в щорічному звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні", - пише видання. 

Снарядний голод в ЗСУ

Окупаційна армія має приблизно в десять разів більше боєприпасів, аніж українська. У західній пресі пишуть, що промисловість США не може впоратись із попитом на боєприпаси та інше озброєння.  У США підготували першу в історії Національну оборонно-промислову стратегію про те, як розв'язати проблему. Але на це потрібен час. Українська артилерія з труднощами, з обмеженим ресурсом проводить контрбатарейну боротьбу, але зупиняти ворога потрібно вже і зараз.

Також аналітики Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що перебої з оборонною допомогою від Заходу спричинили дефіцит боєкомплектів для систем протиповітряної оборони. Це означає, що як на фронті, так і в тилу найближчими тижнями можуть виникнути серйозні проблеми. Росія вже посилила свої повітряні атаки, а з початком весни зробить їх набагато потужнішими. А ракет, щоб захистити небо, Україна має лише до березня

Нагадаємо, що напередодні виборів володимир путін усвідомлено відмовився від тематики військових перемог в Україні. Чому саме, і які "чорні лебеді" можуть спіткати російського диктатора, роз'яснює політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.