Влітку очікується наступ РФ на чотирьох напрямках і штурм Харкова - Financial Times

Читать на русском

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що на східній лінії фронту ситуація "суттєво погіршилася"

Читать на русском
Окупанти та Харків
Окупанти можуть здійснити штурми на декількох напрямках та спробувати атакувати Харків уже влітку

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що на східній лінії фронту ситуація "суттєво погіршилася"

Літній наступ РФ можливо відбуватиметься на 4 напрямках: Донеччина, Херсонщина, Луганщина, Запоріжжя і можливий штурм Харкова. При цьому станом на зараз ситуація "суттєво погіршилася" на східній лінії фронту. Але Збройні сили намагаються зупинити багатосторонній наступ Росії, що посилюється.

Про це повідомляє The Financial Times з посиланням на українських та західних офіційних осіб. На фоні складної ситуації на фронті Київ благає західних партнерів збільшити протиповітряну оборону, а критично важливий пакет військової допомоги залишається в глухому куті в Конгресі США.

"Останніми днями ситуація на східному фронті суттєво загострилася", - написав у Telegram український головком Олександр Сирський під час візиту на схід Донецької області в суботу.

За його словами, відбувається "значна активізація наступальних дій противника" вздовж 1000-кілометрової південно-східної лінії фронту. І це є прямим результатом того, що президент Росії Володимир Путін зібрався після свого нещодавнього переобрання. 

Українські та західні офіційні особи повідомили Financial Times, що Росія, можливо, готується до широкомасштабної атаки наприкінці весни або влітку, сподіваючись захопити більше областей (Донецьку, Херсонську, Луганську та Запоріжжя). Кремль вже частково окупував ці території, які Путін незаконно анексував у вересні 2022 року.

Офіційні особи в Києві також стурбовані тим, що Москва може планувати штурм Харкова, другого за величиною міста України на північному сході. Він мобілізує сотні тисяч сил і готується обстрілювати місто ракетами.

Цього тижня президент Володимир Зеленський попередив про зменшення можливостей протиповітряної оборони своєї країни після того, як російські ракети та удари безпілотників вразили українську енергетичну інфраструктуру. Українські чиновники попросили західних партнерів більше систем ППО Patriot і SAMP/T і боєприпасів, але отримали відмову.

"Противник активно атакує наші позиції на Лиманському та Бахмутському напрямках за допомогою штурмових груп та за підтримки бронетехніки", – сказав Сирський, маючи на увазі стратегічно важливі райони сходу України.

Ситуація на фронті. Фото: FT
Ситуація на фронті. Фото: FT

На Покровському напрямку РФ намагається прорвати оборону ЗСУ, використовуючи десятки танків і [БМП]. Сирський сказав, що просуванню Росії сприяла "тепла суха погода, яка зробила більшу частину відкритих ділянок місцевості доступною для танків". 

Наразі основні зусилля Росії зосереджені навколо шахтарського міста Часів Яр, яке розташоване на вершині пагорба лише за 15 км на захід від Бахмута, міста, знищеного та окупованого російськими солдатами та найманцями Вагнера майже рік тому після важкої 11-місячної боротьби. На відео, яке опубліковане в Telegram російськими військовими блогерами, видно, як "плануючі бомби" та важка артилерія обстрілюють українські позиції та руйнують житлові будинки в Часовому Яру.

"Ймовірно, це буде важливий бій. Часів Яр розташований на оборонній височині, — сказав Роб Лі, старший науковий співробітник програми Євразії Інституту зовнішньої політики. - Якщо Росія візьме місто, вона потенційно може збільшити швидкість просування вглиб Донецької області в рамках очікуваного літнього наступу".

Минулого тижня командир батальйону безпілотників "Ахіллес" Юрій Федоренко заявив Financial Times, що російські війська мають принаймні вп’ятеро  більше артилерійських снарядів у порівнянні з українськими. Виступаючи біля Часового Яру, він сказав, що втрата міста дозволить російським військам "контролювати вогнем" найближчі стратегічні міста- Костянтинівку, Дружківку та Краматорськ і дасть їм плацдарм, з якого вони зможуть атакувати.

Українська аналітична група Deep State, яка спостерігає за бойовими діями, заявила в суботу, що російські війська досягли каналу, який розділяє східний і західний райони Часового Яру, але ще не перетнули його. Група припустила, що за місто назріває запекла битва, написавши, що "найближчі тижні принесуть багато неприємних і складних новин".

"Противник збирає резерви для битви під Часовим Яром", – заявили в Deep State, близькі до Міноборони України.

Лі сказав, що "негайне збільшення поставок боєприпасів може виявитися критичним" для українських сил. Сирський зазначив, що вживає "всіх необхідних заходів" для стабілізації обстановки та "підвищення ефективності дій наших військ, нанесення максимальних втрат підрозділам противника".

"Не дивлячись на значні втрати, противник нарощує зусилля, використовуючи нові підрозділи на бронетехніці, завдяки чому періодично досягає тактичних успіхів", – сказав він.

Сирський повідомив, що наказав посилити "найпроблемніші ділянки оборони" засобами протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби. Також поповнено запаси БПЛА всіх типів, ПТРК, перекинуті додаткові резерви сил і засобів, сказав він.

Єдиний спосіб перемогти більшу та потужнішу армію Росії та створити умови для захоплення стратегічної ініціативи на полі бою – це досягти технічної переваги за допомогою "високотехнологічної зброї", сказав Сирський. Зброя, за його словами, має надходити від західних партнерів. Навіть тоді, визнав він, Україна все одно зіткнеться з проблемами мобілізації достатньої кількості військ для боротьби та забезпечення їх достатньої підготовки.

"Друга серйозна проблема - підвищення якості підготовки військовослужбовців, насамперед піхотних підрозділів, щоб вони могли максимально використовувати всі можливості військової техніки та західного озброєння", - сказав Сирський.

ЗСУ можуть втратити контроль над Часів Яром

У завіті ISW йдеться про те, що російські загарбники продовжують поступово просуватись вперед на Донецькому напрямку поблизу міста Часів Яр. Пріоритет армією окупантів досягається шляхом активізації ударів керованими та некерованими бомбами по українських передових позиціях. Протистояти їм ЗСУ не в змозі через брак систем ППО.

Президент Володимир Зеленський та інші представники української влади неодноразово закликали країни ЄС та Заходу передати системи ППО та ракети до них, щоб Україна могла більш ефективно протистояти російським атакам. Глава МЗС Дмитро Кулеба навіть заявив, що у світі є 100 вільних Patriot, а Україна просить лише сім з них. Він готовий відмовитись від "доброї дипломатії", щоб отримати потрібні батареї ППО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.