Експерт радить: вкладаючись у сільгоспземлю, варто відразу подумати, кому і коли ви збираєтеся продавати цю ділянку
Під час нестабільності світових ринків інвестори шукають способи врятувати свої гроші. Через наявні проблеми з купівлею дорогоцінних металів та криптовалюти в Україні, українці, які мають гроші, дивляться в бік нерухомості. Як зазначає фінансовий аналітик і автор книг по трейдингу та інвестуванню Ерік Найман, інвестиції в сільгоспземлі – дуже популярний запит в Україні. Адже якщо будівлю можна зруйнувати, сільгоспземлю знищити практично неможливо.
“Сільгоспземля в Україні є ще й валютною цінністю, бо на ній вирощуються кукурудза, пшениця, соя та інша агропродукція, що продається на експорт. Так чи інакше, вартість оренди землі прив'язана до долара, відповідно забезпечує ще й валютну безпеку. Але купуючи сільгоспземлю, потрібно розуміти, на чому ви зароблятимете. Якщо ви заробляєте тільки на оренді, то ця орендна ставка приносить дохід 5-6% річних. Так, у доларі це може бути цікаво, але не так уже й багато. Тому основний заробіток, який очікують отримати люди, які інвестують у сільгоспемлю, – це заробити на зростанні її ціни. А це означає, що йдеться не про інвестиції, а про спекуляції. І треба собі усвідомлювати, що купуючи сільгоспземлю в Україні, ви насправді намагаєтеся заробити на спекуляції, а не на інвестиції”, - пише Ерік Найман.
Експерт називає ризики для тих, хто хоче спекулювати землею:
“Це головна проблема у спекуляціях сільгоспемлів: купити таку земельну ділянку, яку потім доведеться продавати з дисконтом. І саме з цього моменту і починайте розглядати питання спекуляцій чи інвестицій у сільгоспземлю. Кому і коли ви збираєтеся продавати цю ділянку?”, - підсумував Ерік Найман.
Для того, щоб інвестиції в агросектор були успішними, доцільно враховувати певні фактори, зокрема, юридичні. Про це Інформатору розповів адвокат Олександр Ігнатенко. З 1 липня 2021 року в Україні почав діяти ринок землі. Ось основні юридичні моменти, які варто врахувати, плануючи інвестиції в аграрну землю:
Український ринок землі порівняно недавно відкрився, і іноземним громадянам та компаніям поки що заборонено купувати сільськогосподарські землі. Зважаючи на майбутні зміни законодавства, варто бути готовим до адаптації своїх інвестиційних стратегій. Загалом, інвестиції в сільськогосподарську землю можуть стати вигідною довгостроковою інвестицією, якщо підходити до них з урахуванням всіх нюансів і потенційних ризиків. Юридична підтримка та регулярний моніторинг ринку і законодавства є важливими складовими успіху в цьому напрямку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.