Уряд Угорщини закликає парламент за першої можливості ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО
Угорщина має якнайскоріше ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО. Таку заяву до свого уряду зробив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Зазначається, що до цього генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів переговори з Орбаном, під час яких розповів про важливість підтримки Швеції.
Генсек повідомив, що провів розмову з Орбаном. Він привітав явну підтримку прем'єр-міністром і його урядом членства Швеції в НАТО.
"Я з нетерпінням чекаю ратифікації, щойно збереться парламент", - написав Столтенберг у своєму Twitter.
Прем'єр Угорщини Орбан підкреслив, що його уряд підтримує вступ Швеції до НАТО. Він обіцяв продовжувати закликати уряд Угорщини швидко ратифікувати заявку за першої можливості.
"Я також підкреслив, що ми продовжимо закликати Національні збори Угорщини проголосувати за приєднання Швеції та завершити ратифікацію за першої можливості", - написав Орбан.
Вступ Швеції в НАТО очікується протягом найближчого півтора року. Попередньо Стокгольм планував приєднатися до Альянсу разом із Фінляндією, але Фінляндія вже стала членом НАТО у червні 2023 року, а заявку Швеції ратифікували всі країни НАТО, крім Угорщини.
Будапешт висловив обіцянку, що не буде відкладати ратифікацію заявки Швеції, але голосування в угорському парламенті декілька разів переносилося. Раніше генсек НАТО також проводив розмови з Орбаном та висловлював подяку за виразну підтримку членства Швеції в НАТО з боку прем'єр-міністра та його уряду. Про це він писав у своєму Twitter.
"Поговорив з Орбаном про ситуацію в Україні та важливість нашої підтримки. У часи зростаючої нестабільності та глобальної конкуренції ми маємо продовжувати разом твердо стояти [на засадах] НАТО. Ми також розглянули питання про майбутнє членство Швеції в Альянсі", - написав Столтенберг у жовтні 2023 року.
23 січня 2024 року після тривалих місяців обговорень турецький парламент ухвалив рішення про ратифікацію вступу Швеції до НАТО. Далі положення про вступ повернеться до президента Реджепа Таїпа Ердогана для остаточного підписання. Після цього він направиться на зберігання до Держдепартаменту США у Вашингтоні.
Туреччина довго вагалася та не погоджувала членство Швеції. Турецька влада вимагала від шведів дій щодо "придушення сепаратистських угруповань", зокрема йшлося про Робочу партію Курдистану (РПК). Тоді представники Швеції заявляли, що вона виконала власні критерії членства в НАТО та посилила закони проти тероризму. Це питання було суперечливим й серед законодавців. У грудні 2023 року більшість членів комітету закордонних справах Парламенту Туреччини проголосували за ратифікацію вступу Швеції до НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.