Столтенберг пояснив, як вплине на допомогу НАТО Україні незгода Нідерландів, Угорщини та Словаччини

Читать на русском

Лише три країни НАТО виступають проти надання допомоги Києву

Читать на русском
Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг розповів про допомогу Україні від НАТО

Лише три країни НАТО виступають проти надання допомоги Києву

У НАТО не припинять допомагати Україні навіть попри те, що три країни-члени Альянсу зайняли іншу політичну позицію у цьому питанні. Буде і зброя, і фінансові трансакції. Адже допомога Україні від для перемоги над росією входить до прямих інтересів блоку

Про це заявив Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО у вівторок, 5 грудня. Він  пояснив позицію керівництва Альянсу щодо України в інтерв'ю Political Lore, відповідаючи на питання журналіста. 

"Попри нову політичну позицію Угорщини, Словаччини та Нідерландів, члени Альянсу не припинять допомогу Україні. Члени НАТО надають передові ракети, системи ППО, сучасні бойові танки. Це все є прикладом значної сучасної допомоги", - сказав він.

За словами Столтенберга, допомога надається Україні, тому що це в інтересах безпеки самого НАТО. Адже росія зазіхає й на інші країни Європи. Більш того, Німеччина і Нідерланди нещодавно заявили про готовність надати $10 мільярдів виплат. А інші союзники по НАТО нададуть додаткові системи ППО.

"Я не маю жодних сумнівів, що союзники по НАТО продовжать надавати істотну підтримку Україні", - заявив Столтенберг.

Він зазначив, що Німеччина і Нідерланди нещодавно заявили про готовність надати $10 мільярдів виплат, а союзники по НАТО нададуть додаткові системи ППО.

"В Україну йде постійний приплив боєприпасів і зброї. Союзники не тільки на словах, а й на ділі демонструють, що будуть продовжувати надавати допомогу Україні", - підсумував генсек НАТО. 

Трійця незгідних 

Щодо Угорщини, то тут все зрозуміло давно: прем'єр-міністр Віктор Орбан - великий симпатик росії та путіна. Він постійно робить спроби заблокувати військову допомогу Україні та зупинити її на шляху до членства в ЄС. Відпрацьовуючи кремлівські методички, Орбан часто говорить про слабкість України та її нібито нездатність перемогти сильнішу державу. 

Словаччина приєдналась до цієї риторики після того, як на останніх виборах до влади прийшов Роберт Фіцо. Кажуть, він має давню образу на Юлію Тимошенко і робить все, щоб напакостити Україні. Новий прем'єр вже заявив, що Словаччина не передаватиме Україні озброєння. Він виступає за мирні переговори з росіянами. 

Наприкінці листопада біда прийшла, звідки не чекали. У Нідерландах на виборах перемогла антиєвропейська ультраправа "Партія свободи" (PVV) під керівництвом Герта Вілдерса. Він також виступає проти передачі зброї Україні. Зокрема, не хоче постачати винищувачі F-16, вкрай потрібні для фронту. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.