Швеція передає Україні рекордний пакет допомоги: туди увійшли літаки-розвідники ASC 890

Читать на русском

Ці повітряні апарати здатні виявляти ворожі цілі на відстані до 400 км та мають підсилити винищувачі F-16, які Київ отримає цього року

Читать на русском
ASC 890
Також Україна отримає ракети та бронемашини

Ці повітряні апарати здатні виявляти ворожі цілі на відстані до 400 км та мають підсилити винищувачі F-16, які Київ отримає цього року

Україна вперше отримає від Швеції літаки радіолокаційної розвідки та управління ASC 890. Також у новий, 16-й пакет військової допомоги увійшли бронетранспортери Pbv 302, які поповнять нові українські бригади. Крім цього  Швеція передасть ракети класу повітря-повітря Rb 99 (AMRAAM).

Загалом пакет містить в собі техніки та додаткової підтримки на 1,16 млрд євро. Це найбільший пакет, який Швеція передавала Україні. Про це повідомило Міноборони країни.

Так, літаки ASC 890 дозволять Україні виявляти ворожі цілі в повітрі та морі на великій відстані. Вони мають збільшити ефективність американських винищувачів F-16, які Київ отримає від партнерів цього року, пояснив міністр оборони Поль Джонсон.

ASC 890
ASC 890

Крім цього Швеція дарує весь свій запас гусеничних бронетранспортерів Pansarbandvagn 302 (Pbv 302). Країна дарує і артилерійські боєприпаси та надає ресурси для обслуговування техніки, яка була передана раніше. Також Швеція передасть ракети Rb 99 (аналог американських AMRAAM) дальністю до 70 км, які можна використовувати як на літаках, так і в наземних системах ППО.

Україна отримає від Швеції літаки-розвідники ASC 890: що про них відомо та яка ще техніка є в пакеті допомоги 2

"Також перед Шведським агентством оборонних досліджень буде поставлено завдання підтримати Україну у створенні власного інституту оборонних досліджень. Крім того, у пакеті буде посилено командно-контрольний потенціал України шляхом надання в дар терміналів з підпискою на супутниковий зв’язок", - додав Джонсон.

Україна отримає ASC 890: що відомо про ці літаки

ДРЛВ ASC 890 призначені для повітряної розвідки і бойового управління системами ППО та авіації проти цілей. Літак бачить усе в радіусі 400 кілометрів і може працювати безперервно до 5 годин.

ASC 890

Як зазначає портал "Мілітарний", імовірно, прямого використання цих літальних апаратів над територією Україні не буде через загрозу ураження. Однак вони зможуть виконувати польоти у повітряному просторі прикордонних країн.

Раніше стало відомо, що кілька держав попросили Швецію поставити на паузу плани з передачі Україні винищувачів Gripen. Все через зосередження на поставках винищувачів F-16. Наразі поставка Gripen не відповідає поглядам коаліції на впровадження двох систем винищувальної авіації одночасно, повідомили в ЗМІ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.