Штучним інтелектом почали користуватися РНБО та 7 міністерств: у Мінцифрі розповіли, як саме

Мінцифри розробило спеціальну методику, завдяки якій робляться правильні запити та відстежуються результати

ШІ, уряд
В уряді використовують ШІ. Колаж: Інформатор

Штучний інтелект вже використовують в уряді. Мінцифри розробило для того спеціальну методику, вона називається OKR (Objectives and Key Results), завдяки якій робляться правильні запити та відстежуються результати. Про це під час відкритої дискусії 23 липня у Києві розповів Олексій Подолєв, консультант Мінцифри.

Його слова передає Delo.ua. Подолєв зауважив, що OKR - це методологія постановки та відстеження цілей, яку можуть використовувати як окремі люди чи команди, так і цілі організації або навіть екосистеми.

"Приклад - команда юристів, яка почала використовувати штучний інтелект. Раніше вони витрачали купу часу на аналіз правових актів у сфері цифровізації. Це була монотонна, не творча робота. Тепер 100% документів, які надходять на цифрову експертизу, попередньо аналізує ШІ. Юрист лише перевіряє і підписує. Завдяки цьому команда вивільнила час на створення нових механізмів, які дають більше цінності громадянам", - підкреслив Подолєв.

Він додав, що OKR сьогодні застосовують дев’ять державних органів. За його словами, усе почалося з РНБО, де він відповідав за стратегічне планування. Далі - Мінцифра, Міністерство стратегічних галузей, Міноборони, Мінветеранів, ДСНС, Мінекономіки, Мінмолодьспорту.

"І важливо: це не "приходити й учити". Це - багато зустрічей, отримання згоди міністрів і заступників, подолання спротиву, вислуховування критики. Головне - змусити людей задуматися: "Де я є? Куди йду?" І дати їм свободу планувати те, що справді веде до спільної місії. Схожа ситуація - з компаніями, що працюють у сфері AI. Там теж формуються державні політики, і ця методологія дозволяє залучати стейкхолдерів", - наголосив консультант Михайла Федорова.

Федоров повідомив про початок розробки українського ШІ

Міністерство цифрової трансформації України розпочало розробку української великої мовної моделі. Вона буде навчатися на унікальному масиві українських даних, щоб краще розуміти український контекст. А першу версію моделі штучного інтелекту планують представити до кінця 2025 року.

Зазначається, що вона стане доступною для державних установ, університетів, науковців, громадських організацій та бізнесу. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Національна мовна модель - це фундамент для нових AI-продуктів усередині країни, стартапів, інвестицій і зростання економіки України", - написав він.

Також незабаром у "Дії" можна буде користуватися голосовими запитами. Це анонсував віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової інформації Михайло Федоров. Крім того, генерація документів на запит користувача здійснюватиметься за допомогою штучного інтелекту.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити