Багато хто думає, що такий шоколад – зіпсований, та чи так це насправді
Всі ми хоча б раз, а бачили плитку шоколаду з білим плямистим нальотом на поверхні. Дехто з нас в цей момент задавався питанням, чи можна їсти такий шоколад. Ми спростимо вам задачу, аби ви знали – це не цвіль.
Ці непривабливі плями, які іноді зустрічаються на шоколаді, називаються нальотом, й існує два різних його типи, пише IFLScience. Перший тип, це так зване цвітіння жиру. Воно відбувається, коли змінюється кристалічна структура тригліцеридних жирів у маслі какао, наприклад, якщо воно трохи тане при неправильному зберіганні.
Ці жири можуть відокремлюватися від інших інгредієнтів шоколаду та рухатися до поверхні – у вигляді білих або сірих плям. Виглядає трохи – грибково, погодьтеся, але будьте впевнені, що це не цвіль.
Іншим варіантом жирового нальоту є ситуація, коли жир мігрував з частин шоколаду, які потім можуть виглядати світлішими. Обидва ці види плям можуть бути присутніми на тому самому шматочку шоколаду.
Інший тип цвітіння називається "цукрове цвітіння", воно зустрічається рідше. Це відбувається, коли цукор у шоколаді розчиняється після впливу конденсату або вологи. Коли волога випаровується, на поверхні шоколаду залишаються кристали цукру.
Обидва типи плям можуть виглядати майже однаково. Будь-який тип шоколаду – молочний, білий або темний – може зазнати цвітіння, але є деякі фактори, які можуть підвищити ймовірність цього. Наприклад, шоколадні цукерки з начинкою з високим вмістом жиру, такі як горіхове праліне, можуть бути більш чутливими до нальоту жиру.
Це запитання на мільйон доларів, і відповідь – на щастя – так. Наліт жиру чи цукру не робить шоколад небезпечним для споживання, але може зробити його менш смачним. Це може вплинути на смак і текстуру. Тож батончик, на який ви з нетерпінням чекали, може не сподобатися.
Темперування є життєво важливим процесом при виробництві шоколадних виробів. Шоколад нагрівається й охолоджується повільно й точно, щоб забезпечити правильну форму та рівномірний розподіл кристалів какао-масла в кінцевому продукті.
Саме завдяки цьому шоколад отримує такий привабливий глянцевий зовнішній вигля. Правильне темперування також допомагає йому протистояти нальоту жиру. Коли шоколад темперують неправильно, може виникнути "цвітіння". Проте вплинути на процес виробництва, якщо ви звикли купувати шоколад, ви не зможете. Тому все, що слід робити далі – це правильно його зберігати.
Шоколад слід зберігати при температурі від 17 до 20 °C, але найважливіше – це постійність – коливання температур часто є причиною появи жиру. Ви також повинні зберігати шоколад у сухих умовах, щоб уникнути цукрового цвітіння, в ідеалі в герметичному контейнері.
Отже, зберігання шоколаду в холодильнику може збільшити ймовірність цвітіння цукру. Влітку краще покласти шоколад в затінену шафку, ну або просто з’їсти його до того, як він встигне зацвісти!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.