Їх використовуватимуть у пошуково-рятувальних операціях
Нове препринтне дослідження оснастило тарганів маленькими рюкзаками менш ніж за 68 секунд за допомогою автоматичного методу складання. Вчені назвали це фабрикою комах-кіборгів. Це звучить як назва фільму жахів, але насправді це розумний підхід до пошуку та порятунку, який досліджується кількома способами. Виявляється, дослідники вже проводили експерименти зі зміями та щурами, тепер дійшла черга до тарганів, пише IFLScience.
До рюкзаків тарганів-кіборгів прикріпили рюкзаки з антенами та сонячними батареями. Ймовірно, не зможете досягти багато чого з одним маленьким тарганчиком у великій пошуково-рятувальній операції. Тож акцент в цьому проєкті – на масовість її учасників.
За словами дослідників Cyborg Insect Factory, весь процес оснащення таргана чипом з антеною на батарейці займає лише 68 секунд. За трішки більше, ніж одна хвилина вчені створюють керованих тарганів з контрольованою швидкістю. Система зору на основі глибокого навчання точно ідентифікує місце імплантації на тарганах. Рюкзачки кріпляться до комах за допомогою спеціальної конструкції.
В експерименті вчені використовують мадагаскарських комах – Gromphadorhina portentosa. Їм властиве видавання характерних звуків, тому їх ще називають "шиплячими". Тобто ваш порятунок може бути галасливим. Комахи створюють звук, пропускаючи повітря через дихальця. Це може сигналізувати про агресію, залицяння або занепокоєння.
Живуть такі комахи від 2 до 5 років, а отже використовувати нову гігантську армію кіборгів можна досить довго.
"Розвиток гібридних роботів-комах-комп’ютерів має значні перспективи для навігації по складній місцевості та вдосконалення робототехнічних програм", – кажуть вчені.
Вони мають надію, що їхня стратегія автоматичного складання, котра скоротила час підготовки гібридних роботів - комах - комп’ютерів, буде використана в реальних пошукових програмах вже незабаром.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.