Українські війська отримали сучасного робота, здатного ліквідувати пожежі в складних умовах

Робот-пожежник може долати складний рельєф місцевості, переїжджати палаючі уламки та працювати за екстремальних температур

Робот-пожежник
Вперше в Україні до лав ЗСУ приєднався робот-пожежник

В підрозділах Збройних сил України до експлуатації допустили першого в Україні пожежного наземного робота. Він здатний працювати на значній відстані від оператора та ефективно ліквідовувати пожежі в складних умовах. Такий робот потрібен на місцевості, де є боєприпаси, що не вибухнули, у наближенні до палаючої техніки, в якій є ризик детонації боєкомплекту.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони. Зазначається, що наземний роботизований комплекс спочатку розробляли для потреб надзвичайно-рятувальних служб, проте машиною зацікавилися військові. На вимогу ЗСУ ця роботизована платформа отримала посилену ходову частину. Також збільшено дальність керування та час автономної роботи.

Це – рухома гусенична платформа зі спеціальним устаткуванням для подачі води під тиском або спеціальної піни, що гасить полум’я. За допомогою пульта керування оператор із безпечного місця направляє робота до епіцентру загорання. Потік рідини, яка подається на джерело горіння, можна регулювати дистанційно. 

"Робот-пожежник працює на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості і до 400 м на пересіченій. Зображення з небезпечної ділянки, де відбувається ліквідація загорання, оператор отримує з відеокамери об’єктивного контролю, яка встановлена на платформі", - йдеться в повідомленні.

Такий робот потрібен, наприклад, на місцевості, де є боєприпаси, що не вибухнули, у наближенні до палаючої техніки, в якій є ризик детонації боєкомплекту, а також в інших потенційно небезпечних випадках, пов'язаних із ризиком для життя та здоров'я військовослужбовців.

Завдяки гусеничному шасі цей робот-пожежник може долати складний рельєф місцевості, переїжджати палаючі уламки, працювати при екстремальних температурах і за допомогою свого водомета створювати так звану водну стіну.

Українські війська отримали сучасного робота, здатного ліквідувати пожежі в складних умовах 1

Роботи на службі у військах

В Україні у серійне виробництво запустили робота Ratel H, який призначений для евакуації поранених з поля бою. Він може перевозити понад 400 кг живого навантаження, тому здатний транспортувати одразу кількох людей. Завдяки конструкції здатен рухатися складним рельєфом, працює тихо, тому непомітний для ворога. А також оснащений нічними камерами, щоб ефективно виконувати завдання в умовах низької видимості та вночі.

Крім того, сили оборони України вже застосовують на фронті собак-роботів BAD.2 від британської компанії Brit Alliance. Наразі у розпорядженні української армії є понад 30 таких робопсів. Це компактні, міцні та маневрові сухопутні дрони на чотирьох лапах, якими керує оператор. Вони допомагають дістатися туди, куди не може потрапити повітряний дрон. Наприклад, усередину будівель чи російських окопів. Собаки-роботи з відеокамерою розвідують околиці, виявляють міни-пастки та обчислюють пересування російських військ. Це значно знижує ризик для українських розвідників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube