Китайці створили найшвидшого робота у світі: допомогла магія кросівок

Китайська компанія Robot Era продемонструвала людиноподібних роботів, які здатні набирати швидкість до 3,6 м/с (12,96 км/год)

Робот, біг, пустеля
Людиноподібні роботи змагаються під час бігу. Фото: Robot Era

Гуманоїд у бігових кросівках встановив рекорд швидкості серед роботів - 12,96 км/год. Модель отримала назву Star1. Розробила його компанія Robot Era. Робота оснастили штучним інтелектом і датчиками, які допомагають обробляти отриману інформацію з навколишнього середовища та адаптуватись до ландшафтів й місцевості.

Зріст робота становить 1,71 метра, а вага - 65 кілограмів. Верхня частина "тіла" залишається з прямою спиною, тоді як ноги робота рухаються по черзі паралельно одна одній. Презентація відбулась наприкінці вересня 2024 року в китайській пустелі Гобі. Про це повідомляє видання NewAtlas з посиланням на Robot Era. Робот, котрого взули в бігове взуття, зміг обігнати свого робота-суперника. Хоча експонат у кросівках і стартував пізніше, завдяки взуттю він набрав рекордну швидкість - майже 13 км/год та рухався протягом 34 хвилин.

"Навчений за допомогою нейронної мережі, STAR1 швидко отримує нові навички та адаптується до різних завдань. Ця універсальність дозволяє йому перемикатися між трьома режимами ходи – бігом, ходьбою та стрибками – на різних поверхнях, включаючи дороги, траву, пустелі та нерівні поверхні", - заявили у Robot Era.

У Robot Era пояснюють, що управління кінцівками робота та динамічним центром ваги має важливе значення для забезпечення автономного пересування пересіченою місцевістю. 

"Для переміщення по м'яких або нерівних поверхнях, таких як ті, що зустрічаються в рельєфі Данься (геопарк в Китаї), потрібні гнучкі адаптивні суглоби, які можуть нівелювати удари і підлаштовуватися під нерівності поверхні. І навпаки, для переміщення по твердих дорожніх покриттях потрібен більший контроль суглобів для забезпечення стійкості, що вимагає від робота регулювати жорсткість або гнучкість своїх суглобів для плавного руху та запобігання падінням", — зазначають у Robot Era.  

Робот, біг
Робот Star1 біжить по пустелі. Фото: Robot Era

Завдяки вбудованій моделі штучного інтелекту Star1 підтримує як теоретичне навчання, так і навчання на практиці, обробляючи отриману інформацію. Robot Era повідомляє, що цей тестовий запуск має підкреслити адаптивність робота до реальних природних середовищ. У рамках місії, компанія хоче запровадити гуманоїдів загального призначення на основі ШІ в домогосподарстві й на робочих місцях.

Майбутнє вже настало: роботи та авто зі штучним інтелектом

Нещодавно американський мільярдер та гендиректор Tesla Ілон Маск представив давно обіцяне роботаксі з двома дверима типу "крила чайки", без керма і педалей. Автономні таксі Tesla під назвою Cybercab пасажири зможуть викликати через додаток. Маск планує запустити цілий парк роботаксі. 

Також під час презентації "We, Robot" Маск продемонстрував людиноподібних роботів під назвою Tesla Optimus. На його думку, ці роботи зможуть виконувати побутові задачі: вигуляти собаку, розвантажити багажник авто після покупок, доглядати маленьку дитину або подавати напої під час вечірок з друзями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube