Проєкт Міноборони для запобігання стресу в сім’ях військових
Важливо, щоб рідні та близькі українських військовослужбовців були впевнені у їх безпеці та не перебували в невідомості. Тому, аби уникнути зайвих хвилювань, у Міністерстві оборони України підготували корисні поради та необхідні контакти.
Для того, щоб роз'яснити, як запобігти стресовим ситуаціям у родинах захисників і захисниць та поінформувати членів сімей військових про канали комунікації із ЗСУ, у Міноборони було створено соціальний проєкт "Родинам захисників".
"Рідні та близькі – велика підтримка для наших воїнів. Нам важливо, щоб вони завжди знали, де знайти допомогу та інформацію", - йдеться в дописі Міноборони.
Зі слів заступниці міністра оборони Анни Маляр, до Міноборони часто звертаються рідні військовослужбовців, із якими зник зв’язок, однак вони не знають ні місця служби, ні номер частини, ні посади свого родича. Тому в першу чергу рідні та близькі мобілізованого одразу мають занотувати собі наступні дані:
Також у МОУ рекомендують також одразу знайти та зберегти собі контакти командира військової частини чи номер гарячої лінії бригади у разі наявності такої, контакти бойових побратимів та ТЦК, який призвав мобілізованого.
Військовим та їхнім родинам також радять домовитися про певні правила зв’язку, зокрема про його періодичність, про те, хто виходить на зв’язок першим та у який час, коли слід звертатися до командира та через який час це робити.
Крім того, у разі порушення прав військового рідні чи сам військовий можуть звернутися до омбудсмена за номером гарячої лінії 0 800 501 720 чи на сайт (https://ombudsman.gov.ua/), а у разі перебування військового у полоні - до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (https://koordshtab.gov.ua/). Регіональні центри також працюють у Миколаєві (https://koordshtab.gov.ua/миколаїв), Вінниці (https://koordshtab.gov.ua/вінниця) Харкові (https://koordshtab.gov.ua/харків), Львові(https://koordshtab.gov.ua/львів).
Додаткову інформацію щодо проходження ВЛК та алгоритм дій у разі поранення можна знайти на сайті від Міноборони - Турбота.
Також для сімей військовослужбовців діє служба психосоціальної підтримки за номером 080 033 27 20, у Telegram - @pidtrymkainua чи на сайті. У разі виникнення додаткових питань рідні можуть звернутися на гарячу лінію Міноборони за номером 0 800 500 442.
Психологічний стан та психічне здоров’я під час війни є вкрай важливим. Наразі українці переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають паніку та тривогу, але не завжди є можливість звернутися до спеціалістів за допомогою.
Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну багато психологів та психотерапевтів почали безкоштовно допомагати людям у різний спосіб. Наприклад, створили безкоштовні додатки та чат-боти, які можуть допомогти вам в критичних умовах, а також підтримувати здоровий психологічний стан в критичних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.