Щоб не втратити пенсію: як пройти ідентифікацію в Пенсійному фонді за допомогою відеоконференцзв'язку

Подати заяву на ідентифікацію у режимі відеоконференцзв’язку можливо одним зі зручних способів

ПФУ
ПФУ про проходження ідентифікації пенсіонерів за допомогою відеоконференцзв'язку

В Україні один зі способів проходження фізичної ідентифікації – у режимі відеоконференцзв’язку. Пенсіонер подає заяву через вебпортал е-послуг Пенсійного фонду або через контакт-центр. Про це повідомили у пресслужбі ПФУ. 

  • зателефонуйте на один із номерів Контакт-центру Пенсійного фонду України: 0 800 503 753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71,
  • після з’єднання дотримуйтесь озвучених вказівок: із переліку запропонованих питань оберіть «Питання щодо виплати пенсій та ідентифікації» та натисніть цифру 3 на клавіатурі телефону,
  • надайте оператору відповіді на питання для заповнення заяви на ідентифікацію, у тому числі адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду).

Після подачі заяви на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку (будь-яким із зазначених способів) з вами зв’яжеться уповноважений працівник органу Пенсійного фонду України для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації. Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).

Як офіційна зайнятість сприяє збільшенню пенсій в Україні?

Головним чинником збільшення пенсій є офіційна робота та своєчасна сплата єдиного соціального внеску. ПФУ 29 листопада опублікував звіт за дев’ять місяців 2024 року (посилання). За даними звіту 9 місяців 2024 року понад 57 тисяч робочих місць було виведено з тіні (з них почали сплачувати податки). Це забезпечило додаткові надходження до ПФУ у 97 мільйонів гривень єдиного внеску. Ці внески не лише гарантують пенсійні права працівникам, що їх сплачують, а й впливають на виплати нинішнім пенсіонерам. Розмір вашої пенсії напряму залежить від обсягу єдиного внеску, який щомісяця сплачується з вашої заробітної плати до бюджету ПФУ. Чим більший внесок, і чим довше ви його сплачуєте - тим вищою буде ваша пенсія після досягнення пенсійного віку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube