Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Китай призначив спецпредставником з питань кризи в Україні колишнього посла в рф - Новини України
Після розмови Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського Китай призначив голову Спеціальної делегації Пекіна з мирного врегулювання "української кризи". Очолить цю комісію Лі Хуей (Li Hui англійською, або Лі Хуй у китайській мові, що є правильною версію вимови цього прізвища).
Таке рішення 26 квітня ухвалили в Міністерстві закордонних справ Китаю, повідомило видання CNN. Відомо, що Лі Хуея відправлять в Україну для спілкування щодо "врегулювання кризи в Україні". Водночас ще немає деталей з приводу того, коли та де саме це станеться.
Слід підкреслити, що раніше Лі Хуей обіймав посаду посла Китаю в росії (з 2009 по 2019 рік). У 2019 році російський диктатор путін нагородив його Орденом Дружби. Варто зауважити, що таку нагороду на росії дорівнюють до державної. Зокрема, її надають і за розвиток стратегічного партнерства та союзництва з рф у політичній, військовій, соціально-економічній, науково-технічній, екологічній галузях тощо.
Водночас президент України Володимир Зеленський також призначив нового посла України у Китаї. Цю посаду обійматиме Павло Рябікін. Раніше він був головою Міністерства з питань стратегічної промисловості.
"Призначити Рябікіна Павла Борисовича надзвичайним та повноважним послом України у Китайській Народній Республіці", – йдеться в указі президента України від 26 квітня.
Сі Цзіньпін прокоментував розмову з Володимиром Зеленським. Він заявив, що основною відносин України та Китаю є "взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності". При цьому він додав, що Китай стоїть на стороні миру. Слід також зауважити, що Китай офіційно російську агресію не підтримував, але й не вставав на бік України в цьому конфлікті.
"Китай буде сприяти переговорам, а також докладе власні зусилля, щоб як можна швидше припинити війну, припинити вогонь і відновити мир", – заявив Сі Цзіньпін.
Водночас посол Китаю у Франції потрапив у скандал. Він заявив, що колишні радянські республіки "не мають ефективного статусу в міжнародному праві", а також засумнівався у питані "чий Крим?". МЗС Китаю після скандальних висловів свого посла одразу поспішило зробити заяву:
"Китай поважає статус суверенної держави республік-учасниць після розпаду СРСР", – підкреслили в китайському МЗС.
Нагадаємо, президент Чехії заявив про зацікавленість Китаю у довготривалій війні в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.