Що відповідати знайомим, які всерйоз вважають що Штатам вигідна війна - політолог розвінчує проросійські наративи

Політолог Олег Саакян порадив, що відповідати друзям, які серйозно вважають, що США нас рахують за полігон та їм вигідна довга війна

Олег Саакян
Саакян розвінчує пропаганду РФ

Російська пропаганда чіпляється за всі бодай найменші можливості посіяти ненависть до союзників ЗСУ у війні проти РФ. Так, одним з популярних на сьогоднішній день проросійських наративів є той, що президенту США Джо Байдену "потрібна війна в Україні і він має з неї зиск". Конспірологічні теорії, подібні цій, давно ширяться навіть серед свідомих українців.

Український політолог Олег Саакян порадив, що відповідати своїм друзям, які серйозно вважають, що США нас рахують за полігон та їм вигідна війна вдовгу. Таке питання експерту задали підпісники під час вечірнього ефіру на його YouTube-каналі 28 травня. По-перше, запитується Саакян, чи варто взагалі їм щось відповідати? Він усвідомлює, що розвінчувати такі теорії вкрай складно і не можна сказати з упевненістю на 100%, що людей можна переконати, якщо вони вже щось собі взяли на віру. Але деякі способи існують.

"Ви не факт, що їх переконаєте. Якщо ви розумієте, що ви зможете на них вплинути і що у вас є дійсно шанси їх переконати, тоді можна знайти аргументи і продемонструвати, що: по-перше, Штати весь час мали страх того, що Росія розвалиться і, відповідно, не Штати починали [війну], Штати стримували, Шати не реагували на Крим, на розвал Радянського Союзу... їм вигідна існуюча Росія і навіть, якщо вона дещо не зовсім адекватна. але в принципі, це прогнозованість. А вони тримаються за прогнозованість", - розказує Саакян.

Але з того моменту, коли Росія порушила ці правила і вчинила злочини, на які неможливо не реагувати (і пішла повномасштабною війною проти України - ред), то ясно, що Штати були вимушені реагувати, запевняє експерт. Він доводить схему розвінчування міфу про "вигідність війни" для США за основними чотирма кроками: 

1. Не Штати це розпочинали. Росія це розпочала. Не Штати окупували території. 

2. У Штатів немає імперських планів, на відміну від Росії. Якщо "Україна - полігон" тощо, подивіться на Японію, яка була окупована Штатами і подивіться на території, які були під Радянським Союзом. З точки зору розвитку, окупація Штатами - це скоріше бонус, ніж наявність "російської суверенності". Тобто ця теза також не витримує критику з точки зору того, що вони хочуть когось "парабатіть", знищити і так далі. Бо часто за тезою про "полігон" і "вигідна довга війна" стоїть саме уявлення про американський імперіалізм. І те, що мовляв, "американці всюди намагаються влізти, підкорити", тощо.

3. Теза про суб'єктність України. Люди, які вважають, що "США нас рахують за полігон та їм вигідна довга війна" відмовляють Україні у суб'єктності? - Скажіть, що шість місяців Штати не допомагали. Україна трималася. Продемонструйте, що Україні надсилали партнери після 2014 року. І Штати ввели при Обамі (президент США Барак Обама - термін повноважень - 20 січня 2009 р. – 20 січня 2017 р.) заборону на експорт в Україну зброї. І ми існували до періоду Трампа та постачання зброї в Україну (заборона була для комерційних компаній американських і всіх інших, де є американські комплектуючі). 

4. Важлива теза - порівняння Грузії і України. Україна бореться не завдяки допомозі, а Україні допомагають тому, що Україна бореться. І, власне, Штати у противнму випадку (якщо б країна не боролася і у неї не було запасу міцності, стійкості і рішучості, зухвалості, нарваності)... то чомусь Грузію не перетворили в полігон? Штати би змирилися з цими геополітичними умовами і сказали б "окі, воно не розповзлося, воно купіровано, проблеми для світу є потенційними. Цей поріз система витримала". Але, як запевняє Саакян, Росія б і далі "різала", нападала і розширювала ці "порізи". І, зрештою, тисячею порізів західний світ і світоустрій, побудований на силі права, стік би кров'ю. 

 

Позиція США щодо війни в Україні

Світ згуртувався довкола підтримки Україні. Навіть прибічник теорії про можливість завершити війну в Україні за 24 години експрезидент США Дональд Трамп заявляв, що виживання України важливе для Сполучених Штатів. Щоправда, Трамп дорікнув європейським союзникам за недостатню підтримку Києва і закликав Європу діяти.

Деякі експерти оцінювали ризики того, що Україна може зазнати поразки у війні з Російською Федерацією до літа 2024 року, як вкрай високі. І якщо наша країна втратить підтримку США та їхніх союзників, у ЗСУ почнуть швидкими темпами закінчуватись ракети. Що, власне, і потрібно російській пропаганді, яка роздмухує тези про "Україна - полігон". 

Зуважимо, що у ЗСУ вже є далекобійні ракети від союзників, зокрема британські Storm Shadow та американські ATACMS. І залишилося тільки отримати дозвіл від Штатів бити цими снарядами по території Росії. У цьому випадку хід бойових дій буде зовсім іншим. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube