Що робити, якщо отримали платіжку за газ з неправильними показами лічильника

Читать на русском

Зараз майже 98% українських споживачів газу є клієнтами "Нафтогаз" з ціною 7,96 грн за кубометр

Читать на русском
Що робити, якщо отримали платіжку за газ з неправильними показами лічильника

Зараз майже 98% українських споживачів газу є клієнтами "Нафтогаз" з ціною 7,96 грн за кубометр

Українці вже кілька місяців отримують платіжки з неправильними показами. Споживачам у квитанціях приходять нулі або інші цифри. Це обурює тих, хто вчасно передає покази приладів обліку.

У консультаційному центрі для населення "ГазПравда" розповіли, кому потрібно скаржитися у такому разі. Логічним здається написати чи подзвонити постачальнику газу. Але, на жаль, у більшості випадків він не зможе допомогти. Адже постачальник не отримує дані про фактично спожиті кубічні метри безпосередньо від домогосподарства. 

Розрахунок суми до оплати за постачання газу проводиться виключно на основі даних Оператора ГРМ (Облгазу), який і відповідає за правильність приймання даних щодо обліку споживання. Постачальник же відповідає за те, щоб ви отримували газ за фіксованою ціною – 7,96 гривні за кубометр.

Як працює принцип обліку обсягів спожитого газу

Споживач, кожного місяця, з 1-го по 5 число, передає показники лічильника своєму облгазу і той фіксує фактичне споживання за звітний період. У разі, якщо споживач не передав покази лічильника до 5 числа, облгаз самостійно формує спожитий обсяг на основі "планового місячного об’єму споживання". Наступний крок: облгаз передає дані спожитого об’єму Оператору ГТС. Постачальник подає запит щодо об’ємів кожного домогосподарства до Оператора ГТС, який, своєю чергою, надає дані щодо надісланого запиту. Після цього постачальник нараховує суму до оплати. Тобто, лише облгаз має доступ до даних від споживачів і розраховує об'єм спожитого газу, за яким постачальник проводить розрахунок суми до оплати за постачання блакитного палива.

Як випливає з численних скарг українців, облгази просто ігнорують вчасно передані покази лічильників. Або несумлінно виконують покладені на нього чинним законодавством обов’язки та передають вашому постачальнику недостовірну інформацію щодо обсягів споживання.

Що ж робити у такому випадку

  • Найпростіше – звернутися до оператора ГРМ для виправлення інформації. Облгаз повинен скоригувати дані, а постачальник після цього перерахує суму до оплати.
  • Однак якщо це не допомогло і облгаз не реагує оперативно на ваші усні звернення, направте йому офіційну письмову претензію та вимогу надати роз’яснення, чому передані вами показання лічильника зафіксовані неправильно і звідки взялася зазначена в рахунках сума.
  • Після цього зверніться також до НКРЕКП. Можна подати не лише скаргу про порушення з боку оператора ГРМ (облгазу), але й підкріпити її вимогою провести перевірку оператора на предмет дотримання ліцензійних умов.

Ціни на газ у вересні 

У вересні ціни на газ для побутових споживачів в Україні не змінилися. Порівняно з серпнем, такою самою лишилася й кількість газопостачальних компаній, які пропонують річні тарифні плани:

  • 7,70 грн за куб -  "Еру Людям".
  • 7,799 грн за куб – "Енерджі Трейд Груп".
  • 7,96 грн за куб – "Нафтогаз України".
  • 7,98 грн за куб – "Волиньелектрозбут" і "Закарпаття Енергозбут".
  • 7,99 грн за куб – "Полтавагаз Збут".

Ціна газу решти постачальників у рейтингу коливається від 8,20 до 9,99 грн за кубометр. 

Дані: "ГазПравда"

Дані: "ГазПравда"

Нагадаємо, українські переселенці, чиє житло зруйноване, продовжують отримувати рахунки за газ. Крім того, у Слов’янську опалювального сезону не буде

Також Інформатор писав, кому нараховуватимуть субсидії на цей опалювальний сезон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.