Кому нараховуватимуть субсидії на цей опалювальний сезон

Читать на русском

Люди вже зараз можуть звернутись до відповідних органів щодо нарахування субсидії

Читать на русском
Кому нараховуватимуть субсидії на цей опалювальний сезон

Люди вже зараз можуть звернутись до відповідних органів щодо нарахування субсидії

Усі громадяни, які отримували субсидії минулого опалювального сезону, отримають їх і в цьому сезоні. Процес нарахування  відбуватиметься автоматично. Розрахунок розміру субсидії здійснять у жовтні-листопаді. 

Про це розповів заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко. Оформити субсидію радять вже зараз, а не чекати листопада. 

"Враховуючи агресію рф і повномасштабне вторгнення, було прийнято рішення про те, що всі субсидії, які люди отримували в минулий опалювальний період, тобто по квітень 2022 року, були автоматично без звернення людей продовжені й розраховані на наступний період, тобто до квітня 2023 року", - сказав Музиченко.

У жовтні-листопаді відбудеться розрахунок розміру субсидії на опалювальний період, адже розмір субсидії залежить від витрат на комунальні послуги. Музиченко підкреслив, що зараз в Україні 2,2 мільйона одержувачів субсидій, в майбутньому опалювальному сезоні очікується збільшення їхньої кількості до близько 2,5 мільйони. Українців просять проаналізувати власні доходи і спроможність оплатити житлово-комунальні послуги. Якщо є необхідність отримання соціальної підтримки, то потрібно найближчим часом її оформити.

"Оформити субсидію можна як через ЦНАП, так і представника територіальної громади. Також можна подати заявку через електронні засоби, використовуючи додаток або портал "Дія" або звернутись поштою", - нагадав Музиченко.

Субсидії для безробітних, переселенців та боржників

Якщо людина втратила роботу, вона має звернутися до центру зайнятості, стати на облік й здійснювати активні заходи стосовно пошуку роботи. Тоді їй призначать допомогу по безробіттю і вона зможе оформити житлову субсидію. Призначення субсидій для переселенців здійснюється за місцем фактичного проживання, за умови надання документального підтвердження свого статусу.

Отримати субсидію боржники зможуть лише у тому випадку, якщо борг погашено або якщо людина укладе договір про реструктуризацію боргу.

У яких регіонах очікується найскладніша ситуація з опалювальним сезоном

На всіх тимчасово окупованих територіях України очікується складна ситуація з опалювальним сезоном. Найважче буде на окупованій частині Запорізької області, оскільки окупанти імітують підготовку до опалювального сезону. Складною ситуація буде в Енергодарі, Мелітополі, Бердянську. Відомо, що фактично без опалення буде Мелітополь. Українців просять евакуюватися з окупованих територій та не вірити ворожій пропаганді, мовляв, все буде добре. Люди, які не можуть виїхати з регіонів, де не буде теплопостачання, води, газу можуть звернутися по допомогу за телефоном 15-48. Всім охочим допоможуть евакуюватися. 

Нагадаємо, у Слов’янську опалювального сезону не буде. Крім того, на всіх тимчасово окупованих територіях України очікується складна ситуація з опалювальним сезоном. 

Також Інформатор писав, що потрібно знати українцям про субсидії на період нового опалювального сезону. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.