Медики радять не купатися у забруднених водоймах, обмежити контакти із хворими, які мають ознаки кишкової інфекції та бути особливо уважними до особистої гігієни та якості продуктів
Поширеність кишкових інфекцій пов’язана зі спекою, недотриманням правил особистої гігієни, вживанням інфікованих харчових продуктів. Ці ризики посилюються через підрив Каховської ГЕС, тож треба бути особливо уважним до свого здоров'я.
Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації. Там називають головні джерела небезпеки, перелічують хвороби, якими можна заразитись цього літа, та розповідають, як від них вберегтися.
"Літній період – час, коли відбувається підвищення захворюваності на кишкові інфекції. Це пов’язано з недотриманням правил особистої гігієни, вживанням інфікованих продуктів харчування та порушенням правил їх приготування, транспортування та зберігання, застосування у приготуванні їжі неякісної води", - йдеться у повідомленні.
Зокрема, влітку можна захворіти на такі бактеріальні кишкові інфекції:
Також є вірусні інфекції, які теж можуть активізуватися в літню пору:
"Особливо це стає важливим під час обмеженого доступу людей до перевірених джерел питної води, наводнення, що виникло в результаті підриву площини Каховський ГЕС і пошкодження мереж водопостачання", - наголошують спеціалісти.
Правила профілактики кишкових інфекцій дуже прості. Ось що радять одеський департамент охорони здоров'я:
Нагадаємо, на Дніпропетровщині через зниження рівня води масово гине риба. Ми також писали, що внаслідок підриву росією Каховської ГЕС в криницях та відкритих водоймах на підтопленій території можуть опинитися хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.