"Багато небезпечних речовин": МОЗ розповіло, як вберегти здоровʼя від наслідків підриву Каховської ГЕС. Інфографіка

Читать на русском

На дні станції могло бути багато шкідливих речовин - хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ.

Читать на русском
Лабораторія і інфекції
Міністерство охорони здоровʼя розповіло про правила безпеки

На дні станції могло бути багато шкідливих речовин - хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ.

Внаслідок підриву росією Каховської ГЕС в криницях та відкритих водоймах на підтопленій території можуть опинитися хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ. Через це Міністерство охорони здоровʼя закликає українці бути обережним і дотримуватися правил безпеки.

Відповідний пост міністерство опублікувало у своєму Facebook 6 червня.

Задля зниження ризику виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях слід дотримуватися наступних рекомендацій МОЗ: 

  • Пийте тільки бутильовану або привізну воду.
  • Воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.
  • Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!
  • Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації).
  • Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).
  • Ретельно мийте руки з милом.
  • Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.

У МОЗ зауважили, що у наступні 3-5 днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби.

"Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм", - йдеться в повідомленні.

Також міністерство повідомило, що на місцях вже працюють фахівці з Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), які відбирають проби води з водойм та криниць. Окрім цього в областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій.

"У разі якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте блювання, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування – негайно звертайтеся до лікаря", - додали в МОЗ.

Підрив Каховської ГЕС

У ніч проти 6 червня загарбники підірвали дамбу Каховської ГЕС. Вони поставили під загрозу життя жителів Херсонської області. Вода почала затоплювати населені пункти, постраждав зокрема і Херсон. Місцева влада, поліція та рятувальники розпочали евакуацію населення.

Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті повідомив, що підрив ГЕС був на руку росії, держава-агресор може використати повінь, щоб розширити річку Дніпро та ускладнити українські спроби контрнаступу через і без того складний водний об'єкт.

Також ми публікували нові супутникові знімки зруйнованої Каховської ГЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.