Що найбільше розчарує українців після війни: результати опитування

Читать на русском

Респонденти могли обрати до трьох варіантів відповідей

Читать на русском
Що найбільше розчарує українців після війни: результати опитування

Респонденти могли обрати до трьох варіантів відповідей

Найбільшим розчаруванням українців після війни стане непокараність росії за вчинені злочини (65,8%). Однак це проявляється по-різному у вікових групах та регіонах України. Друге і третє місце посіли високий рівень корупції (36,3%) та низький рівень життя, бідність (34,6%). 

Такі дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, наводить Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. Мешканці західної та центральної України частіше обирали варіант розчарування від непокарання росії, ніж мешканці південної та східної України: 68,6% і 67,7% проти 63,5% і 59,1%.

Водночас молодь у віці 18-29 років значно частіше обирала цю відповідь (78,3%), ніж люди віком 70 і більше років (55,5%). Зменшення важливості цього питання зі зростанням віку помітне в усіх вікових групах. Натомість мешканці південної та східної України частіше зазначали про можливе розчарування низьким рівнем життя й бідністю (42,3% і 43,3%), ніж мешканці західної України (27,4%). У центральній Україні цю відповідь обрали 31,4% опитаних. 

Що стало б найбільшим розчаруванням українців після закінчення війни

  • Непокараність росії за вчинені злочини - 65,8 %
  • Високий рівень корупції - 36,3 %
  • Низький рівень життя, бідність - 34,6 %
  • Виїзд мільйонів українців за кордон - 24,7 % 
  • Імміграція росіян і білорусів в Україну - 19 % 
  • Значна зміна умов життя внаслідок війни - 11,6 % 
  • Важко сказати - 4, 8 % 
  • Інше - 1,3 % 
  • Ніщо не буде розчаруванням після завершення війни - 0,2 % 
  • Відмова відповідати - 0,2 % 
Дані: CASE Україна
Дані: CASE Україна

Зазначимо, опитування проводилося з 22 червня по 19 липня. Опитано 2 000 респондентів у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України (крім Криму). Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%. 

Скільки українців впевнені в перемозі

У серпні українці відповіли, наскільки вони впевнені в перемозі України. Як свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний більше часу: 20% вважають, що необхідно більше року, 40% - півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців. У вересні громадяни України відповіли, чи готові вони поступитися територіями у війні з росією. 87% українців не готові на жодні територіальні поступки. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Нагадаємо, російські соціологи фіксують зменшення підтримку війни та приєднання до росії нових територій. Крім того, в Україні ще є люди, які відносять себе до громадян СРСР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.