Чи планують українці повертатися додому з-за кордону після війни: результати опитування

Читать на русском

Соціологи опитали біженців у 30 країнах

Читать на русском
Чи планують українці повертатися додому з-за кордону після війни: результати опитування

Соціологи опитали біженців у 30 країнах

Майже 40% українців планують повернутися після того, як переконаються, що там, де вони жили, безпечно, 35% — відразу після того, як закінчиться війна, 13% — через рік або через кілька років після закінчення бойових дій.

Про це свідчать результати соціологічного опитування "Настрої та оцінки українських біженців", яке проводила служба Центру Разумкова з 20 липня до 25 серпня.

Ще 7% українців повернеться після того, як відновить роботу підприємство, на якому вони працювали або будуть впевнені, що знайдуть іншу роботу у себе вдома, 11% планують повернутися найближчим часом, а 7% взагалі не планують повертатися в Україну (серед тих, хто має постійну роботу в країні перебування, таких 18%).

Частіше планують повернутися найближчим часом жителі Західного (18%) і Центрального (15%) регіонів, тоді як серед біженців зі Східного та Південного регіонів — лише 6%. Останні частіше висловлюють намір повернутися після того, як переконаються, що в місцевості, де вони жили, безпечно (серед біженців зі Східного регіону — 41%, Південного регіону — 48%).

88% тих, хто планує повертатися в Україну, відповіли, що після повернення планують поселитися в тій же області, де проживали до війни, 7% — що планують поселитися в іншій області (переважно це жителі Східного регіону). 

Джерело: Центр Разумкова
Джерело: Центр Разумкова

81% респондентів відповіли, що мали роботу до війни. Серед тих, хто до війни мав роботу, лише 11% впевнені, що після повернення будуть працювати там само, де й працювали раніше, ще 34% сподіваються на це, 12% сподіваються знайти іншу роботу, а 36% ще не знають, де будуть працювати та чи їм вдасться знайти роботу.

Джерело: Центр Разумкова
Джерело: Центр Разумкова

Зазначимо, соціологи опитали 511 біженців у 30 країнах. Найбільше серед опитаних, що перебували на території Польщі (110 осіб) та Німеччини (85 осіб) та 63 особи — в країнах поза ЄС (Молдова, Туреччина, Швейцарія, Велика Британія, США, Ізраїль).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.