"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Надалі ціни в Україні будуть рости, але це відбуватиметься не так швидко
В Україні, де за місяць ціни на продукти зросли на пів відсотка, надалі буде сповільнюватися інфляція. Це означає, що зростання загального рівня цін прогнозується, але воно буде не стрімким.
Про це йдеться в повідомленні Національного банку України (НБУ). Регулятор наголошує, що інфляційні темпи сповільнюються шляхом збільшення пропозиції продовольства повністю з попитом, значним запасом палива та позитивними інфляційними та курсовими очікуваннями, що впливають на зміцнення гривні.
За даними регулятора, подальше зниження інфляції в Україні буде менш помітним із попередніми місяцями. Це пояснюється кількома причинами, зокрема вичерпанням ефекту бази порівняння, поверненням до довоєнного рівня оподаткування на ринку палива з 1 липня та змінами в цінах на електроенергію.
Негативний, але тимчасовий та помірний вплив на інфляцію мають і наслідки теракту, вчиненого російськими окупантами на Каховській гідроелектростанції. Зокрема, за даними НБУ, це призводить до проблем для підприємств у регіоні та збитків у врожаї.
Прогнозується, що НБУ зможе контролювати інфляцію шляхом впровадження відповідних заходів, враховуючи ці ризики та використовуючи наявні резерви для стійкості цінових показників.
У травні 2023 року споживча інфляція в Україні продовжила сповільнюватися, знизившись до 15,3% у річному вимірі, порівняно з показником 17,9% у квітні.
Втім, овочі борщового набору зростали у минулому місяці. Капуста виросла в ціні через те, що "не сезон", а цибуля і морква, бо в Україні та за кордоном запаси вичерпалися. М'ясо росло в ціні ще швидше, такі темпи зростання вартості зумовлені недостатньою внутрішньою пропозицією та слабким імпортом на тлі підвищення світових цін.
Раніше Інформатор писав, що в Україні зросли ціни на молочну продукцію. Ми повідомляли, скільки доведеться заплатити за молоко, масло, сир та кефір.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.