“Ми підтримуємо ідею посилення України. Я позитивно сприймаю, що Еммануель (Макрон) вже мав контакти з деякими лідерами. Поки що не хочу говорити деталі, бо ми в процесі. І я бачу, що є вже позитив від деяких лідерів щодо цього. Це непростий процес, ви розумієте, які в цьому ризики”
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Приспів цієї пісні лежав у моїх чернетках кілька років. Я постійно до нього поверталася, але… І ось одного зимового ранку (насправді листопадового, коли випав перший сніг) я сіла за фортепіано, і “пазл склався”. «СНІГ» — це новорічна історія про стосунки. Ваше нагадування про те, що Новий рік — чудова нагода дійсно розпочати НОВИЙ РІК свого життя.
Стало відомо, як підрив Каховської ГЕС вплине на вартість продуктів
У Національному банку розповіли, як підрив Каховської ГЕС вплине на зміну вартості продуктів. Стало відомо, що в Україні після цього теракту деякі продукти (зокрема, овочі) можуть піднятися в ціні.
Про це під час брифінгу розповів голова Національного банку України Андрій Пишний. За його словами, цей теракт зумовить додатковий "внесок" до цьогорічної інфляції на рівні 0,3 в.п. Причина полягає в ускладненнях роботи для багатьох підприємств. Зокрема, можлива часткова втрата врожаю – здебільшого, це стосується овочів.
За словами заступника голови Національного банку України, Сергія Ніколайчука, наразі приблизно до 14% загального врожаю під ризиком. Це пов'язано з затопленнями та осушеннями землі Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.
Експерт також додав, що через осушення на контрольованій території України в зоні ризику перебуває 20% врожаю баклажанів. Також в ризику огірки, кавуни, помідори та перець. Ситуація може зачепити моркву, але не так критично. Таким чином, українці через черговий теракт російських окупантів уже влітку можуть витрачати на овочі значно більше грошей.
Раніше також економіст Сергій Фурса розповідав, чи збільшаться ціни на хліб через підрив Каховської ГЕС. За словами аналітика, насправді на цей продукт вибух на греблі не вплине. Що дійсно впливає – так це інфляційна динаміка. Зараз, пояснив експерт, ціни зростають, але повільніше, аніж це було в 2022 році.
Водночас експерти зауважили, що порти у підтопленому регіоні не залучені до роботи "зернового коридору". Наразі, кажуть спеціалісти, зростання цін на зерно зупинилося, а вартість його продовжує поступово знижуватися.
Раніше повідомлялося, що в Україні дорожчає "борщовий набір". Зазначається, що за розрахунками зараз порція борщу коштує 31 гривню. Зокрема, подорожчала білокачанна капуста близько на 15% з початку червня – до 27 гривень за кілограм. Буряк коштує приблизно так само, як і минулого року, – 7-8 гривень за кілограм. Молода картопля обійдеться по 50-130 гривень за кілограм.
Також експерти розповідали, як змінилися ціни на оренду житла. Станом на травень середня ціна оренди однокімнатної квартири в столиці складає 16 438 гривень. Це близько на 3% більше, якщо порівнювати з квітнем, але на 17% менше – якщо порівнювати з лютим минулого року. Водночас середня вартість оренди однокімнатної квартири в області буде близько 8 534 гривні.
Нагадаємо, раніше стало відомо, які продукти в Україні різко подешевшали.