Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Водночас важливо, щоб вони формували позитивний імідж наших громадян в інших країнах
Україна зможе повернути лише до половини громадян, які виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення рф. Таку думку висловила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елла Лібанова. За її словами, важливо, щоб “військові мігранти” формували позитивний імідж українців в інших країнах.
Про це вона заявила під час виступу на форумі Human capital UA. Його транслював Центр економічного відновлення у Facebook.
“Частина військових мігрантів повернеться. Сподіваюся, що зможемо повернути половину. Більше – навряд чи”, – підкреслила Лібанова.
Вона наголосила, що діаспора – це не лише ті, хто виїхав кілька поколінь тому. Її формують наразі і ті українці, які виїхали за кордон через війну.
“Вони можуть забезпечити нам не тільки інвестиції, не тільки в цьому їх цінність. Головне, щоб вони формували позитивний імідж України та українців за кордоном”, – зауважила директорка Інституту демографії.
Відомо, що Європейський Союз остаточно продовжив тимчасовий захист для біженців з України. Він діятиме до 4 березня 2025 року. Відповідне рішення ухвалили 19 жовтня. Загалом 4,1 мільйона біженців з України зареєстровані для отримання тимчасового захисту або аналогічних схем в ЄС. Тимчасовий захист дозволяє користуватися узгодженим набором прав у ЄС.
Згідно з опитуванням компанії Gradus Research, майже дві третини українців (62%) констатують, що змогли адаптуватися (повністю або швидше) до життя у країні, куди втекли від війни. Щодо країн, куди мігрували українці, на перших місцях Польща (29%), Литва (16%), Німеччина (10%). Аналітики кажуть, що наші громадяни висловлюють високе бажання повернутися додому в Україну. Наразі частка таких серед опитаних становить 63%, а рік тому була на рівні 67%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.